Vlasy utváří celkový dojem

10. července 2008 v 23:05 | Markí |  Vlasy

Vlasy utváří celkový dojem


//<![CDATA[ //]]>
Znám to sama moc dobře. Jestliže mám na hlavě cosi podobné neidentifikovatelnému rozcuchu, cítím se špatně a jistě tak i na okolí působím. Pokud si dám ráno trošku práce, nestydím se během dne za své vlasy a ráda se na sebe občas kouknu do zrcadla. Jistě nejsem sama, kdo to tak vnímá, a tak proč bychom nemohly chodit upravené? Věřte, že i doma to rodinné osazenstvo ocení.

Střih ? základ všeho
V prvé řadě je doslova nutnost navštěvovat nějakou šikovnou kadeřnici. A nepodceňujte slovo šikovná. Pravda, za kýžený výsledný efekt si u takové slečny či paní připlatíte, ale ušetříte tím spoustu času stráveného zbytečnou úpravou účesu. Na moment si představte, že ráno vstanete, párkrát projedete vlasy hřebenem a rázem vypadáte skvěle. To je možné, jen pokud jste majitelkou kvalitního střihu. Nebojte se a přineste s sebou na ukázku fotku střihu, který se vám líbí. Správná odbornice vám už dál poradí, jestli je to šité na váš obličej, postavu a charakter, nebo vytvoří něco zcela originálního. A pozor, nedávno jsem koukala na práci jednoho pana kadeřníka a můžu říct, že kdybych se tolik nestyděla, klidně bych mu své vlasy svěřila. To, co vytvaroval na hlavě své zákaznice, se hravě dalo označit za umění.

Kadeřnictví jako relax
Položte si otázku, jak často navštěvujete kadeřnici. Pokud máte krátké vlasy, pak jistě jednou za měsíc, někdo i častěji. S delšími vlasy už tolik limitovaná nejste a onu návštěvu odkládáte na pozdější dobu. Nicméně každé vlasy, i ty delší, potřebují úpravu a hlavně péči. Zkušená kadeřnice nejprve zhodnotí kvalitu vašich vlasů, navrhne nějaký střih, barvu, melír, ale také doplní vhodnou pečující maskou či zábalem. Toto není nutné, pokud máte vlásky zdravé, ale obvykle jsou po barvení nebo dokonce trvalé natolik oslabené, že jim takováto kúra jen prospěje. V tom případě si takovou návštěvu užívejte do sytosti. Nabídne-li vám kadeřnice kávu nebo čaj, neostýchejte se, prostě relaxujte. Při masáži hlavy zavřete oči a vnímejte každičký pohyb prstů. Mě dokonce někdy i přestane bolet hlava. Ovšem dbejte na to, abyste v křesle neusnuly.

Péče o vlasy
Návštěva kadeřnice jednou za měsíc vašim vlasům nestačí. Je třeba o ně dbát pořád. Samotné mytí má svá pravidla, kterými je dobré se řídit. Při výběru šamponu se soustřeďte na typ svých vlasů. Jestliže se barvíte, lesk a intenzitu nové barvy pomáhá udržet právě šampon na barevné vlasy. K delším vlasům si automaticky pořiďte i kondicionér pro lepší rozčesávání. Mastí-li se vám více vlasy, pak jej nanášejte jen na konečky. Při mytí vlasů dopřejte pokožce důkladnou masáž, vlasy nevytírejte froté ručníkem a netřete vlasy o sebe. Nejdříve nechejte vlasy mírně proschnout, poté použijte hřebínek na jemné rozčesání a foukání. V zimě použijte masky na namáhané vlasy, v létě speciální zábaly pro posílení před sluníčkem.

Barva nebo melír?
Opět z vlastní zkušenosti vím, že málokterá žena je spokojená právě se svojí barvou vlasů. A pokud je, stejně si přeje alespoň svou barvu zvýraznit, což jde poměrně jednoduše pomocí přelivů. Tím jsme se dostali k chemickým možnostem barvením vlasů. Buď zvolíte šampon, který má trvanlivost pár umytí, nebo přeliv na 28 umytí, či barvu. Ta ale naruší barevný pigment samotného vlasu a vymýváním pouze ztrácí lesk a intenzitu, nicméně zcela se nevymyje. Chcete-li barvení zkusit poprvé, raději sáhněte právě po barevném šampónu. Tak alespoň zjistíte, který odstín vám sluší nejvíc a v případě špatné volby stačí párkrát vlasy umýt.
Melír je už poměrně stará záležitost, žádná novinka, ale kadeřníci celého světa s ním dělají divy. Dávno odzvonilo klasickým pravidelným tenkým proužkům, hitem této doby je plastický melír, cik cak různě husté obarvené prameny nejlépe intenzivní dynamickou barvou. Když jsem poprvé uslyšela tento návrh mé kadeřnice, drobet jsem se zalekla (opravdu jen trošku, poněvadž já jsem poměrně vděčná zákaznice, souhlasím téměř se vším, co je mi navrhnuto), ale souhlasila jsem. Přítel mě pak nepoznal a v noci si z ničehonic sedl, bliknul světlo a koukl se na mě, jak to vypadá. I já jsem byla spokojená a můžu doporučit všem, co mají odvahu a chtějí vypadat pěkně.

Gel, vosk, tužidlo, lak
Každý z nás občas sáhne po malých velkých pomocnících. Málokdo má totiž dokonalé vlasy, které by držely zrovna v takovém tvaru, jaký chceme. A tak používáme gely, vosky, laky? Vždy vybírejte dle typu vlasů a pamatujte: méně je někdy více. Opravdu nevypadají dobře vlasy slepené gelem, namaštěné voskem, či zatvrdlé od laku. V takovém případě nám zbývá jen znovu umýt a upravit.

Vlasy samou loknu měla?
My s rovnými vlasy potají závidíme těm s vlnitými a naopak. Jak jednoduché je obejít rozmary přírody! Stačí mít doma několik natáček nebo žehličku na vlasy. Pokud zvolíte právě natáčky, nechte je pár hodinek působit, poté použijte fén, ale opatrně. Na závěr účes s natáčkami přelakujte a až pak je sundejte dolů. Rozčesávejte velmi opatrně.
Žehlička na vlasy funguje tak i tak. Záleží na zvoleném nástavci. Vlnitý tvoří vlny, rovný vlasy doslova žehlí. Takže si přijdou na své i kudrlinky.

Drdoly, copy
Na sváteční příležitosti si z dlouhých vlasů kouzlíme různé drdoly a jiné společenské účesy. Pravda, ne my, ale naše báječné kadeřnice. Frčí vlastně úplně každý styl, málokdy šlápnete vedle. Ovšem nechte si poradit od kadeřnice. Záleží totiž na tvaru obličeje a stylu oblečení.

Zdobení do vlasů
V dnešní době je k dostání vlastně všechno. Stačí si jen vybrat, což je opravdu těžké. Gumičky, sponky, čelenky, štrasy, skřipce, jehly?ano, skutečně pořád mluvím o ozdobách do vlasů. Dokonce v mnoha případech velmi praktických. Zajděte si do pěkné bižuterie a vybírejte, zkoušejte. I maličká ozdůbka změní vaši image.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama