Test krásy

18. července 2008 v 10:15 | Markí |  Testíky

Test krásy


1. CO UDĚLÁTE, NEŽ ODJEDETENA DOVOLENOU?
A) Měsíc předem jím betakaroten, chodím do solária a používám peeling. Pořídím si kufr na kolečkách, aby se mi do něj vešly všechny lahvičky, tuby a kelímky.
B) Dva týdny před odjezdem polykám tabletky pro lepší opálení. Udělám si peeling. Koupím si krémy s vysokým ochranným faktorem, klobouk, hydratační mléko a výživnou masku.
C) Koupím si samoopalovací krém, sluneční brýle a zelené sandály. Jsem spokojená a říkám to i své pleti.

2. POPIŠTE SVÉ CHOVÁNÍ NA PLÁŽI...
A) Jsem schovaná pod slunečníkem. Mám klobouk, brýle, tričko, ochranný faktor šedesát.
B) Jak vkročím na pláž, namažu si choulostivá místa (obličej, dekolt, ramena, ...) krémem s vysokým faktorem. Střední ochranný faktor dám na zbytek těla. Když můžu, jsem ve stínu. Hodně plavu.
C) Opaluju se, plavu, flirtuju, čtu, poslouchám live album Robbieho Williamse. Používám krém, ale ne vždy. Ale co! Jsem na dovolené, nebudu si dělat poznámky, co kdy dělat!

3. ODJÍŽDÍTE ZA 14 DNÍ. KOLIK PEELINGŮ?
A) Jeden denně. Bude-li třeba, použiju cokoli. I sůl nebo písek.
B) Dva. Peeling se má dělat jednou týdně. Četla jsem to.
C) Když cítím, že to potřebuji, stačí?

4. CO DĚLÁTE PROTI ZTVRDLÉ KŮŽI NA CHODIDLECH?
A) Pemza, odvaha a účinnost.
B) Bez přestání hydratovat.
C) Nechodit moc často naboso.

5. JAK SE VYVAROVAT VYSUŠENÍ PLETI SLUNCEM?
A) Pít dva litry vody denně, mít sprej s vodou a jíst jenom okurky.
B) Nanášet hodně krému a zůstávat ve stínu.
C) Žít ve vodě. Než vám narostou žábry.

6. VEČER PO SPRŠE JE VÁŠ RITUÁL SPÍŠE...
A) Žádná sprcha, olejová koupel. Potom výživný krém na celé tělo a osmicentimetrová hydratační maska na obličej.
B) Vyhlazující olej, matující krém na obličej, bronzing, řasenka, lesk na rty, parfém.
C) Olej s třpytkami, zelený třpytivý oční stín, minisukně, zlaté sandály, na vlasy gel s mokrým efektem a hurá na party!

7 JAKÝ KRÉM NA OBLIČEJ, KDYŽ NEJSTE NA SLUNCI?
A) Nejdříve mastný denní krém, na to krém s nejvyšším možným ochranným faktorem a balzám na rty.
B) Svůj opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.
C) Svůj obvyklý denní krém, stejný, jako používám doma.

8 CO UDĚLÁTE PO NÁVRATU DOMŮ?
A) Pokračuji s kapslemi, udělám si důkladný peeling, spím s chladicím krémem naneseným všude, kde to jde.
B) Lehký peeling hned po příjezdu, hodně výživného krému.
C) Žádný peeling, jinak opálení zmizí!

9 UPŘÍMNĚ, JAK VYPADÁ VAŠE PLEŤ PO LÉTĚ?
A) Je bílá, vypadá vlastně stejně jako před dovolenou.
B) Je lehce opálená, vypadá zdravě. Pružná, pěkná, mastnější.
C) Je hnědá, čokoládová. Trochu suchá. Prostě krásná. Sexy.

10. TAJEMSTVÍ JEMNÉ PLETI, PODLE VÁS...
A) Výživná péče. Velké dávky.
B) Čištění, hydratace. Bez přehánění.
C) Dobrá nálada. Láska, bláznivý smích.


VÝSLEDKY

PŘEVAHA A: Přehnaně starostlivá
Omezte čištění, nechte svou pleť dýchat, nepoužívejte pemzu, oslabuje pokožku. Brzděte s intenzivní hydratací, několik vrstev je zbytečných, pleť se dusí! Neustálou přehnanou péčí se pokožka stane velmi citlivou. Důvěřujte jí!

PŘEVAHA B: Pečujete o sebe
Zůstaňte pozorná, respektujte svou pleť a zaměřte se na její potřeby. Jen tak dál a vždy budete oslňovat vznešenou, jemnou pletí.

PŘEVAHA C: Rozmarná
Pozor na návrat z dovolené! Vaše pleť se může zdát opálená a pružná, ale ve skutečnosti trpěla. Oslabená, přesušená, bez lesku, nedostatečně hydratovaná, přiliš vystavovaná slunci... Bude třeba jednat, aby se uzdravila. Pravidelná péče je lepší než SOS akce dvakrát ročně!

Tipy pro hedvábnou pleť
• PŘED ODJEZDEM SI PLEŤ PŘIPRAVTE
Udělejte si peeling těla i obličeje. Vyhněte se soláriím! Nepředstavují, s výjimkou přesně stanovené dermatologické indikace, účinnou přípravu na sluneční paprsky. Velmi dobré řešení je samoopalovací krém. Pokud budete opálená už při příjezdu, budete se cítit daleko lépe než s pokožkou barvy lišejníku.

• CHRAŇTE SE PŘIMĚŘENĚ
Slunce není nepřítel, jen vykutálený přítel. Používejte opalovací přípravky s vysokým ochranným faktorem (ne nižším než 20). Když slunce pálí nejvíc (12-16 hod.), schovejte se do stínu. Sůl vysušuje pokožku. Proto se po každém koupání osprchujte.

• POKOŽCE NEŠKOĎTE
Kvůli slunci bývá pleť hrubší. Nedivte se, je to její obranná reakce. Peeling před a po dovolené je v pořádku, během dovolené ho však omezte. Jednou týdně bohatě stačí. Pokud to musí být, můžete použít citronovou šťávu, která je naprosto přírodní a méně agresivní.

• HÝČKEJTE CHODIDLA
V létě chodíte často naboso. Abyste na patách neměla hroší kůži, nezapomeňte na pemzu a hydrataci. Tip: Ve sprše použijte na chodidla škrabku. Pak je ošetřete tělovým mlékem a dejte do ponožek. Pokud vám nebude příliš vedro, nechte si je na nohou přes noc. Ráno pak budou hladké jak dětská prdelka.

• HYDRATUJTE
Suchá pleť potřebuje pít víc než jakákoli jiná. Abyste napojila své buňky vodou, vypijte denně alespoň dva litry vody a používejte hydratační krémy.

• VYŽIVUJTE
Horké koupele pokožku zbytečně vysušují. Lepší je vlažná sprcha. Používejte hydratační a výživné masky, krémy nebo oleje. Aby kosmetické přípravky lépe pronikaly do pokožky, měla by být před aplikací mírně vlhká. Na chodidlech, kolenou, loktech nebo dekoltu s krémy nebo maskami nešetřete. Vyplatí se to.

• PEČUJÍCÍ PŘÍPRAVKY NA OBLIČEJ VYBÍREJTE S ROZVAHOU
Hned ráno klidně můžete použít opalovací krém, večer volte krém hydratační. Chrání pleť tak trochu jako zámotek motýla. Nezapomínejte ani na noční krém. Během spánku pokožka regeneruje.

• PRODLUŽTE SI OPÁLENÍ
Nebojte, vodou opálení nezmizí. Spíš naopak. Budete-li pokračovat s hydratací, opálená pokožka bude výraznější a hezčí.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

ANO 47% (167)
JO 18.9% (67)
ANO 16.6% (59)
JO 17.5% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama