Pořád mi padají vlasy!

13. července 2008 v 11:14 | Markí |  Vlasy

Pořád mi padají vlasy!

Sakra, pořád mi padají vlasy!

Jak si uchovat pevné, lesklé a krásné vlasy? Odpověď na tuto otázku hledáme snad odnepaměti. Pro odpověď nemusíte chodit daleko. Třeba pomohou rady, které nám nechaly naše prababičky…
Začaly vám nepřiměřeně vypadávat vlasy? Než prozradíme pár zmiňovaných babiččiných receptů, jak tomu udělat konec, nabídneme nejdřív několik příčin vypadávání vlasů.

Stres ::
Snižuje produkci hormonů nezbytných pro růst vlasů a vyvolává zužování cév, které vyživují vlasové cibulky. Vlasy tak vypadávají dřív, než by měly, a nové dorůstají velice pomalu.

Co dělat?
Naučte se zbavovat stresu pomocí autogenního tréninku, fyzickou zátěží, aromaterapií apod. Vaše kštice opět zhoustne.

Endokrinologické poruchy ::
Problémy s vlasy často začínají po porodu nebo umělém přerušení těhotenství, když se poruší hormonální rovnováha. To velmi nepříznivě ovlivňuje i stav vlasových cibulek.Co dělat? Jestli v průběhu 2 až 3 měsíců nenastanou změny k lepšímu, nechejte si udělat krevní rozbor na obsah cukru a vyhledejte endokrinologa. Chronická zácpa :: Když střeva pracují jen lenivě, začíná se organismus zbavovat nežádoucích usazenin jinými cestami - často přes tukové žlázy. Vlasy se začnou výrazně mastit a posléze i vypadávat.Co dělat? Jezte co nejvíce potravin a produktů bohatých na vlákniny, ze zeleniny například zelí, mrkev apod. Každý den vypijte 1,5 až 2 litry tekutiny a víc se hýbejte.

Aby vlasy nepadaly…
Kromě výše uvedených rad můžete vlasům pomoct i výživnými zábaly. Existují vyzkoušené lidové prostředky, které znaly už naše babičky. Udělejte si neděli pro sebe, zavřete se do koupelny a dejte vlasům to, co potřebují.

Oplachovací lázeň po mytí pro zpevnění všech typů vlasů:
  • 4 polévkové lžíce přesličky rolní zalijte litrem vroucí vody, nechejte půlhodiny odstát a pak sceďte. Vlasy pak nachystaným lektvarem opláchněte a zabalte do ručníku.
  • 5 polévkových lžic přesličky rolní zalijte litrem prudce vařící vody, nechejte hodinu luhovat, opět sceďte a do výluhu nalijte půl litru jablečného octa. Umyté vlasy pak opláchněte nachystanou bylinnou lázní.
Splachování mastných vlasů
  • Smíchejte polévkovou lžíci mrkvové šťávy se 4 polévkovými lžícemi citrónové šťávy. Směs dolijte do koktejlu z bylin - půl sklenice vývaru z kopřivy dvoudomé a půl sklenice výluhu z máty peprné. Získaný balzám použijte po každém umytí vlasů.
Výživné masky pro zpevnění vlasů
  • Vetřete do pokožky hlavy šťávu z aloe vera a nechejte působit asi hodinu. Pro zesílení efektu pokryjte hlavu igelitovou čepicí. Tuhle proceduru opakujte každý den asi měsíc v kuse.
  • Smíchejte po polévkové lžíci medu a aloe vera s kávovou lžičkou šťávy z česneku. Směs můžete v lednici uchovávat 2 až 3 dny. Bezprostředně před nanášením směsi na hlavu přidejte vaječný žloutek. Po 20 minutách si hlavu umyjte šamponem a opláchněte odvarem z přesličky. Tuhle kůru si zopakujte 2 až 3x týdně měsíc v kuse.
  • Připravte si směs z vaječného žloutku, polévkové lžíce koňaku a polévkové lžíce rostlinného oleje, přidejte po kávové lžičce medu a citrónové šťávy. Alespoň jednou za týden nechejte masku působit 20 až 30 minut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

JAké máte vlasy?

Blonďatéé:) 24.6% (51)
Hnědéé:)) 43.5% (90)
Černéé:)) 10.6% (22)
Zrzavé:)) 5.8% (12)
Promelírovaný:)) 15.5% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama