Péče a triky pro větší objem

13. července 2008 v 11:13 | Markí |  Vlasy

Péče a triky pro větší objem


S jemnými vlasy je vždycky problém. Nejsou bujné ani pružné a špatně se formují. S nápaditým stylingem lze ale všechno vyřešit.

Medová kúra

Poškozené a navíc jemné vlasy nemůžeme nechat pravidelných kúr. Ideální jsou lehké regenerační kúry s účinnými substancemi akáciového medu a přírodními lipidy. Odstraňují strukturální poškození, aniž by vlasy zatěžovaly.

Gel dodá stabilitu

Dojem plnosti a stability dodá tenkým a jemným vlasům regenerační gel ve spreji. Používáme ho po umytí ještě na vlhké vlasy. Hmotu nanášíme na jednotlivé pramínky od kořenů ke konečkům. Gel nevymýváme.

Dobré zpevnění

Pro zpevnění jemných vlasů byste neměly používat silná pěnová tužidla, vlasy po nich zplihnou. Naopak šetrné přípravky umožní, aby dostatečně držely v účesu, který jste zvolily. Tužidlo vtíráme do vlhkých vlasů. Na polodlouhé stačí jedna hrst, jinak jsou těžké a opět nedrží podle vašich představ.

Difuzér je kouzelník

Fén s difuzérem dodá jemným vlasům potřebnou plnost. Jak je to možné? Je to velmi jednoduché. Kroužící prsty nástavce zvednou při vysoušení vlasy od hlavy a aniž by je nějak rozcuchaly, vykouzlí objem, který bychom od nich jinak asi sotva očekávaly. Ovšem i bez difuzéru můžeme docílit velmi bohaté záviděníhodné hřívy. Chce to jen trochu trpělivosti. Stačí totiž, když předkloníme hlavu a mírně proschlé vlasy pomalu vysušíme.

Aby byly silnější

Jemné vlasy jsou v průměru o polovinu tenčí než silné. Jsou křehké a snadno se lámou. Proto bychom jim měly dopřát speciální laky. Mnohé z nich totiž obsahují rozpuštěné základní vlasové složky či různé regenerační přísady. Ty nejen že zpevní účes, ale zároveň dodají porušeným vlasům potřebné živiny.

Správné tupírování

Tupírování patří ke klasickým starým trikům, které používaly naše babičky. Dnes opět přišlo do m=ody a s jemnými vlasy dokáže dělat hotové divy. Natupírujeme-li je jen u kořínků, získají na velmi přirozeném objemu. Použijeme-li tuto metodu na celé vlasy, můžeme si být jisté, že i nejnáročnější účes dlouho udrží tvar. A jak se to dělá?
Vlasy zvedáme pramínek po pramínku a tupírovacím hřebenem po nich přejíždíme proti směru růstu.

Vzdušný vzhled

Není důvod, aby účes z dlouhých, hladkých a jemných vlasů nebyl lehký a pružný. Stačí je nezanedbávat a používat pokud možno nesyntetické přípravky. Také je třeba volit vhodný účes, který potřebám vašich vlasů neprotiřečí. Velmi přirozeně a přitom velmi bohatě vypadá, probereme-li trochu vlasy nůžkami a potom je ještě střapatě od výše brady sestříháme.

Vlny nemusí být zplihlé

Dojem, že sen o krásně vlnitých vlasech může splnit jedině trvalá, není úplně správný. Trvalá se sice postará o bohatý vzhled, může však vlasy poškodit. Ale i bez ní lze docílit pěkných vln. Stačí vlasy natočit na natáčky. To určitě všechny znáte. Nezapomeňte ale obalit konečky pramínků papírem. Zamezíte tak třepení, kvůli kterému vlasy vypadají ještě tenčí, než ve skutečnosti jsou. Důležité je pravidelné zastříhávání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama