Obličej, nehty, tělo, vylepšení by to chtělo?

22. července 2008 v 13:44 | Markí |  Moda a vše kolem ní

Obličej, nehty, tělo, vylepšení by to chtělo?


Jak dobře si rozumíte s make-upem? Umíte zvýraznit přednosti a zakrýt nedostatky? A co manikúra? Péči si jistě zaslouží i vaše nehty. Samozřejmě nezapomínejte ani na své tělo. Mužům se krása v detailech velice líbí.

Wake up and make your make-up

Milé slečny, milé ženy, nepochybuji o tom, že nedílnou součástí ranní přípravy většiny z vás je make-up. Jeho primární funkcí je zvýraznění vašich obličejových předností a zároveň zakrytí nedostatků. Jistě budete souhlasit, že bez nalíčení si většina z vás nedokáže představit odejít ráno z domu. Vidíte, a to přitom ještě v 19. století byl make-up považován za nemorální a nevkusný. Používaly jej totiž především prostitutky. Královna Victoria dokonce vydala vyhlášku, která povolovala používat make-up pouze divadelním hercům.
Až na začátku 20. století došlo k prolomení nesmyslného tabu kolem používání make-upu. Za největšího průkopníka ve vývoji kosmetiky a vůbec péče o (dámské) tělo je obecně považován Eugene Schueller. To on v roce 1909 založil firmu L´Oréal, dnes největší společnost na světě zaměřující se na dámskou kosmetiku od barev na vlasy, přes líčidla až po tělové přípravky (zahrnující také značku Garnier). Vylepšovat svůj vzhled pomocí make-upu se aspoň trochu snaží snad každá žena. Ne zrovna každá žena si ale s líčením úplně rozumí. Přemýšlely jste někdy o tom, jestli se líčíte správně tak, abyste se mužům líbily?

Nenalíčenou ji nechce vidět

Z malého průzkumu, který jsem si mezi několika chlapy udělal, vyplývá, že se nám samozřejmě líbí, když se žena umí pěkně nalíčit. Ale nesmí se to přehánět. I když, jak samy na konci odstavce zjistíte, někteří chlapi přehánějí mnohem víc než ženy. "Nechápu ženský, který jsou tak zmalovaný, že se jich člověk nesmí ani dotknout, aby se jim ty šminky nerozmazaly," vyjádřil se celkem normálně jeden můj známý. "Mně se namalovaný holky líbí, ale nesmí to být tak moc, že když se pak odlíčí, najednou vypadá úplně jinak než před tím. To je špatný. Líčení by mělo být zvýraznění krásy, ne její náhražka," řekl mi při nedávném rozhovoru zpěvák Karl Wolf.
"Podle mě, když je holka od přírody hezká, make-up vůbec nepotřebuje. Možná jen trochu rtěnky a namalovat řasy, ale jinak to není nutné. Ale když hezká není, je fakt, že dobré nalíčení ji může proměnit k nepoznání," řekl mi svůj rozumný názor další známý. Objevil jsem však i jeden velmi zvláštní názor: "Pokud možno nevstávám dřív než moje manželka. Zatímco ona má klid v koupelně, já můžu ještě spát. A když se za půlhodiny vzbudím, místo rozespalé s obtisknutým polštářem na čele a rozcuchané je z ní krásná, elegantní ženská. Kolik použila make-upu, to fakt neřeším. Hlavní je, že se dokáže udělat krásnou."
Chlapi mají zkrátka různé priority, různé požadavky. V zásadě se dá říct, že make-up vám může hodně pomoct. Když to s nalíčením přeženete, můžete být však naopak všem pro smích. Proto, pokud si nejste jistá, jaké šminky jsou pro vás vhodné a kolik make-upu vaše tvář potřebuje, je dobré navštívit kvalitní salón krásy. Tam vám vizážisté doporučí, co by se k vám nejvíc hodilo, a také poradí, jak co používat.

Nehty, pupík, uši - co všechno ženám sluší?

Různé detaily jsou důležitou součástí ženské elegance. Například nehty. Jestlipak si aspoň jednou za čas (když ne pravidelně) dopřáváte manikúru? Vždyť nehty (když nepočítáme vlasy) jsou výraznou (a jen zdánlivě nenápadnou) vizitkou celkového vzhledu ženy. Protože podle toho, jak se žena stará o své nehty, se pozná, jak se stará o všechno ostatní. Záleží na jejich délce, barvě i odolnosti.
Dávno jsou pryč doby (některé z vás je ani nezažily), kdy byl obyčejný červený lak na nehty kosmetický luxus. Dnešní kosmetický trh nabízí spousty druhů laků se specializacemi od zdravotních, přes podpůrné až po klasické estetické. Záleží na tom, jestli máte problémy s pružností, křehkostí, lámáním nebo štěpením nehtů, jestli se potřebujete zbavit nepříjemných skvrn na nehtech nebo se vám líbí, když se vám krásně lesknou. Nehty si opravdu zaslouží péči a uvidíte, když o ně budete pečovat, že si toho chlapi všimnou a hlavně ten váš to ocení.
Jaká barva vašim nehtům sluší nejvíc, to musíte zjistit sama. Malá, ale důležitá rada pro vás může být, že jak jsem zjistil, hodně mužů preferuje obyčejný průsvitný lak, aby byl nehet pevný a zároveň vypadal přírodně. Nejvíc sexy jsou nehty nalakované červeně, případně světle růžově. Nejméně sexy jsou naopak černé nehty (opět samozřejmě platí, že je to individuální záležitost). Mužům sice až tak nevadí, když si žena nechá nehty uměle prodloužit, ale nesmí to být příliš. Nepřirozeně dlouhé nehty působí směšně a navíc jsou v různých činnostech nepraktické. Muži příliš neocení barevné kombinace vašich nehtů, ale nevadí jim. Takže to je spíše jen pro váš příjemný pocit z hezkého uměleckého díla. Za úplně zbytečné většina mnou oslovených mužů pokládá různé nalepené mini ozdoby či dokonce piercing v nehtu (nebo jak se kroužku v nehtu říká?).

Piercing: Proč? Ale taky proč ne?

Přiznám se, že osobně moc nerozumím ženám (ani mužům), které mají uši doslova ověšené náušnicemi, piercingy, kroužky a kdo ví čím ještě. Ale rozumím, že někomu se to prostě líbí, tak proč ne. Co se týká piercingů jinde po těle, chlapi mi víceméně řekli, že to poslední, co je na ženách zajímá, je, jestli mají nějaký piercing. Je to univerzální módní záležitost, takže záleží prostě v individuálním vkusu vás a vašeho protějšku. Co se mě týká, když už žena piercing z nějakého důvodu nutně chce, přijde mi roztomilá maličká pecička v nose a případně piercing v pupíku.
Nejvíc mi u dívek vadí, a to mi chlapi téměř shodně potvrdili, piercing v obočí. Už mnohokrát jsem se přesvědčil v názoru, že piercing kdekoli v obličeji ubližuje dívčí kráse. Například zpěvačka Fergie působí mnohem více sexy, když to železo nad pravým okem vyndá. Moc taky nerozumím piercingu ve rtu nebo v jazyku. Líbat dívku s kovem v puse mi připomíná situaci, když mi lékař kouká do krku a místo dřevěné špachtle má ocelovou.

Každá rada je dobrá

Milé holky garnierky, pokud máte opravdu chuť svůj vzhled něčím neobvyklým ozvláštnit, doporučuju vám poradit se s vaším partnerem, kamarádkou, nejlépe s vizážistou či stylistou. Ať vám původně dobře myšlený experiment nakonec neuškodí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Amanda Bynes?

Ano:) 41.7% (30)
Docela jo 18.1% (13)
No moc ne 13.9% (10)
Ne 15.3% (11)
Vůbec 11.1% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama