Moc a sílá ženského úsměvu

22. července 2008 v 13:42 | Markí |  Všechno možný:))

Moc a sílá ženského úsměvu


Úsměv je nejefektivnější výraz emocí - dobré nálady, veselí či radosti. Zároveň to může být výraz náklonnosti, sympatií či poděkování beze slov. Jeho moc a síla násobí ženskou krásu a roztomilost. Proto nezapomínejte o svůj úsměv pečovat.

Úsměv místo slov

Někdy není potřeba jediného slova, abyste svému okolí daly najevo své sdělení. Stačí úsměv a hned všichni vědí, že vás něco potěšilo, že máte dobrou náladu, že máte z něčeho radost. Úsměv však může mít i další významy. Může to být například nástroj k vyjádření sympatií, poděkování či vděčnosti. Ve spojení s pokývnutím nebo mrknutím lze úsměv využít i jako pozdrav. Naopak ve spojení s mírným úšklebkem jde pro změnu o výraz posměšku nebo ironie. Zkrátka v různých situacích můžou různé druhy a způsoby úsměvu vyznít velmi různě, a proto je potřeba dávat si pozor na to, jak který úsměv chápat, aby nedocházelo k nežádoucím nedorozuměním.

Úsměv jako magnet

Viděly jste někdy nějakou celebritu, která by se na veřejnosti neusmívala? Když nepočítám Victorii Beckham, která se neusmívá snad ani na vlastní děti, protože její tváři úsměv prý nesluší, nemůžu si vybavit nikoho, kdo by se do objektivů foťáků a kamer alespoň drobně neculil. Neřešme teď otázku, kdo se směje strojeně, naučeně a kdo upřímně, nenuceně. Všechny ty úsměvy mají jedno společné - přitahují pozornost. Když nepočítáme různé umělecké fotografie, na kterých se osobnosti mohou tvářit všelijak, jsou všude vidět výhradně usměvavé tváře. Není na tom nic špatného. Naopak je to důkaz toho, že lidé mají rádi radostnou pozitivní atmosféru, jejímž je úsměv hlavním ukazatelem. Samozřejmě ne vždy je k úsměvu důvod a nálada, nicméně usměvavá tvář přitahuje pozornost mnohem víc než kamenná.

Ženský úsměv umí kouzlit

Co by byla ženská krása bez hezkého úsměvu? Skoro si dovolím tvrdit, že by to snad ani nemohlo fungovat. Protože když se alespoň průměrně sympatická žena (samozřejmě záleží na individuálním vkusu, co jsou pro koho známky sympatií) usměje, je to jako polojasná obloha. Sice víme, že je hezky, ale ta opravdová krása dne se zvýrazní, až když sluníčko vykoukne zpoza mraků. Sice si člověk říká, že ta dívka (dle jeho vkusu) vypadá zajímavě, ale v této domněnce ho ujistí teprve až její úsměv. Její tvář se najednou rozzáří, a tím vynikne ta jemná dívčí roztomilost, ta opravdová ženskost. Je to takové kouzlo přírody, které je potřeba umět správně ovládat, aby úsměv nebyl spíš nežádoucím šklebem, který bude ostatní naopak odpuzovat. Ano, i úsměv vyžaduje, řečeno obrazně, jistou zručnost.

Váš úsměv nás dostává

Nebudu tu rozebírat, že si muži často vykládají ženský úsměv jinak, než je myšlen. Chci rozebrat krásu a mocnou sílu ženského úsměvu, kterou si možná ani neuvědomujete. Sice bylo řečeno, že se úsměv musí umět správně použít. V zásadě to však není nic složitého. Ve většině případů je ženský úsměv pastvou pro mužské oči. Protože když se na nás žena, která se nám líbí, hezky usměje, má nás obtočené kolem prstu dřív, než úsměv z její tváře zase zmizí. Zní to možná trochu komicky, nicméně pravdou je, že váš úsměv na nás mnohdy funguje jako afrodiziakum. Proto se možná hodí i malá rada - usmívat se na všechny strany je sice velmi hezké, pozor však na to, co za lidi se kolem vás zrovna vyskytuje. :-)

Pečuj o něj

Jedním z pilířů krásného úsměvu jsou rty, dalším jsou rozhodně zuby. Schválně si všimněte, že každý, kdo nemá hezké zuby, při úsměvu vůbec neotevírá pusu nebo jen velmi výjimečně. Přitom hezké zuby mají na kráse úsměvu obrovský podíl. Proto rozhodně nepodceňujte péči o zuby. Jak z hlediska zdraví, tak z hlediska estetiky. Zubní hygiena je pro ústa to samé co pro nehty manikúra. Přičemž zlomený nehet se dá zamaskovat, ale žlutý nebo snad zlomený zub neschováte, ledaže byste ústa vůbec neotevíraly. Máte-li problémy s bělostí zubů a nepomáhá-li vám klasické pravidelné čištění, nestyďte se používat některou z bělících možností. Když je používají celebrity, aby se mohly usmívat na plnou pusu, proč byste nemohly vy? Vždyť s úsměvem jde všechno lépe!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama