Letní příběh: Nešťastná láska se šťastným koncem!

3. července 2008 v 10:15 | Markí |  Všechno možný:))

Letní příběh: Nešťastná láska se šťastným koncem!

Letní příběh: Nešťastná láska se šťastným koncem!

//<![CDATA[ //]]> '<![CDATA[ on error resume next plugin = ( IsObject(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.6"))) ']]> Dnes, když už mám hodného partnera, pubertou trochu zasaženého syna a na cestě další miminko, vzpomínám na svou »nešťastnou« lásku s úsměvem.
Nadhled a zkušenosti dospělé ženy mi však v sedmnácti letech chyběly, i když jsem si tehdy připadala už úplně dospělá a rady od rodičů jsem nepotřebovala.
Vytoužený výlet
Bylo krátce po revoluci, bylo mně čerstvých sedmnáct let a začaly se mně, stejně jako ostatním Čechům, otevírat možnosti cestovat, kam se nám jen zlíbí. Výlety za nákupy do příhraničních oblastí neuspokojovaly mou cestovatelskou touhu, a tak jsem zajásala, když přišla nabídka ze školy. Pro třicet nejlepších studentů němčiny bude uspořádán čtrnáctidenní českoněmecký jazykový tábor u moře. To bylo něco - být čtrnáct dní v Německu, navíc u moře a sama bez rodičů. Celé druhé pololetí jsem makala jako divá, učila se všude, snad i v tramvaji. A zvítězila jsem. Jela jsem do vysněného Německa.
A přece pojedu
Díky pilnému studiu mně během roku nezbývalo moc času na kamarády, natož na nějakou známost, ale slíbila jsem si, že si to v létě vynahradím. Pečlivě sbalená a od maminky náležitě poučená jsem den před odjezdem nemohla usnout. A tak se stalo téměř nevyhnutelné, že jsem ráno zaspala. K autobusu jsem doběhla na poslední chvíli celá uřícená a upocená. Vběhla jsem do autobusu a rychle hledala místo. Zbývalo na mě poslední volné sedadlo vedle úplně nádherného a úžasného kluka. Místo éterické víly, v kterou bych se v tu chvíli nejraději proměnila, však vedle něj dopadla zchvácená osoba, která nebyla schopna slova. Chvíli mluvil jen on a když se vrátila řeč i mně, pustila jsem se k vlastnímu údivu do nezávazné konverzace. Můj společník byl nejen krásný, ale i milý a vtipný a já jsem se během cesty zamilovala až po uši.
Letní láska
Příjezd k moři byl něco úžasného. Já, čerstvě zamilovaná, jsem poprvé spatřila moře, do kterého zapadalo rudé slunce. No krásnější kýč bych si ani nevymyslela. Rozhlídla jsem se po své vysněné lásce a vtom přišel šok. Z mého úžasného souseda se vyklubal náš instruktor. A navíc, jak jsem později zjistila, ženatý instruktor. Několik dní jsem se ho snažila stranit, ale dlouho jsem nevydržela. I on se zdál být rád v mé společnosti, ale stále jsme byli jen dobří kamarádi. Já jsem si sice malovala romantické představy, kdy mně na pláži vyzná lásku a přizná nešťastné manželství… - takové dívčí sny. Kurz se chýlil ke konci a nastalo velké rozloučení. Trochu jsme, přiznávám, i popíjeli, někteří nevydrželi dlouho a šli spát. Zbytek se asi po jedenácté sebral a šel se rozloučit s mořem nočním plaváním. Na pláži jsme zbyli jen my dva. Nejdřív jsme si povídali, pak se ale ochladilo a my se schovali pod jednu deku. Vzájemné zahřívání se po chvilce zvrtlo a já jsem si domů odvážela svůj nejúžasnější zážitek. Bohužel jsme si spolu druhý den, den odjezdu, ani nestihli promluvit, v autobuse jsem seděla jinde a po návratu na mě čekali u autobusu rodiče.
Ale to není konec. Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama