Když je žena pěkná

22. července 2008 v 13:55 | Markí |  Moda a vše kolem ní

Když je žena pěkná


…tak na nějakém tom kilu navíc podle mě nezáleží. Když je žena pěkná, tak je prostě pěkná a je úplně jedno, jestli váží 50 nebo 70 kg. Tím spíš, je-li po porodu. Doufám, že mi, vážené dámy, opět dovolíte, když se trochu zapojím do vaší zajímavé diskuse.

Porod s organismem pořádně zalomcuje

Možná se divíte, že na takové téma má i chlap co říct. Ale věřím, že rychle uznáte, že nezáleží ani tak na pohlaví, jako na názorech. S velkým zaujetím si pročítám vaše příspěvky v diskusi o tom, jestli se vašim partnerům líbí vaše tělo. Na jedné straně řešíte své fyzično, na druhé straně mám ale pocit, že jde spíše o to psychično. Paní Blanka dokonce píše o mindráku. Blanko, netuším jak dlouho jste po porodu, ale rozhodně nemějte mindrák z toho, že vaše bříško není, co bývalo. Těžko se svému partnerovi můžete hnusit, když jste mu porodila jistě zdravé a krásné dítě. A že se vám nedaří dostat se znovu do formy? Uživatelka Lenka pro změnu píše, že i když je ještě štíhlejší než před otěhotněním, ani tak není ze svého těla příliš nadšená, protože se cítí jaksi ochable. Pravděpodobně to chce jen trochu víc času, aby se organismus opravdu vzpamatoval.
Zrovna před pár dny jsem dělal pro jeden časopis rozhovor s herečkou Alicí Bendovou. Jak jistě víte, před devíti měsíci taky porodila. A to poslední, o co se prý od porodu stará, je, jak co nejrychleji získat svou původní postavu. Podle ní je naprosto zbytečné se za každou cenu snažit co nejdřív být taková jako dřív. Organismus si sám musí určit, kdy je správný čas na sobě zase začít pracovat. Tak si ten čas dopřejte a užívejte si mateřství.

"Znamená být hubená jako tyčka být šťastná?"

Lucie se v diskusi ptá jasně. A přiznává, že rozhodně není kost a kůže. Nemá s tím problém ona, ani její přítel. Ani Péťa se netají, že radši bude zdravá a baculatější než být jako modelka, ale nebýt v životě spokojená. Naopak Mirka upozorňuje, že každé kilo navíc je jistá zdravotní zátěž a že i estetická stránka je pro ni (i pro jejího manžela) důležitá. Z toho jasně vyplývá, že aby žena byla šťastná, nemusí nutně být štíhlá jak proutek. Ale musí být se svou postavou spokojená a mít jistotu, že i pro svého partnera je přitažlivá a sexy. A že některé vyhovuje víc to a jiné něco jiného, je přeci naprosto v pořádku. Dokud tím není v jakémkoli případě ohrožené vaše zdraví, není potřeba se trápit.

Pro spokojenost svou nebo partnerovu?

Proč se vlastně snažíte hubnout? Nejste vy sama spokojena se svou postavou, chcete vypadat lépe kvůli sobě? Nebo vám jde hlavně o názor vašeho partnera? Obě varianty jsou v pořádku. Jen si dejte pozor, ať to hubnutí neprobíhá nějakou násilnou formou. Aby to nepřineslo víc škody než užitku. Zuzana píše: "Všechny jsme svým způsobem krásné a měly bychom na sobě makat, ať jsme ještě krásnější. Nemám ráda typ žen, které o sebe vůbec nedbají." A přesně o to podle mě jde - dbát o sebe. Žena, která se o sebe umí starat, a přitom má třeba pár kilo navíc, je mnohem zajímavější než žena, která svůj vzhled natož postavu více méně neřeší.

Chce to dlouhodobou péči

Faktem je, že tělo se hodně mění s věkem. Zadeček ve čtyřiceti už většinou není tak pevný jako před dvaceti lety. Prsa už mají po odkojení (byť třeba jen jednoho dítěte) taky něco za sebou. O bříšku ani nemluvě. I přesto všechno však není nereálné, aby žena byla i v tomto věku stále k nakousnutí. Uživatelka Kateřina ještě na čtyřicátnici nevypadá, ale má holka pravdu. "Když chceš zhubnou, tak zhubneš. Drastické diety apod. jsou na prd. Chce to cvičit, zdravě jíst a hodně pít. Prostě na sobě makat." Chce to jednak motivaci a jednak odhodlání. "Člověk musí chtít své tělo donutit např. ke sklapovačkám. I ty krémy tady od toho jsou. Ale neznamená, že si koupím jedno balení, nafifrám to na sebe a myslím si, jak nebudu štíhlá. Je to o tom užívat přípravek delší dobu. K tomu cvičit, dodržovat pitný režim a stravu…" A budete koukat, jak se vaše tělo začne dřív či později měnit k lepšímu. Jen vás to nesmí omrzet, aby ten celkový efekt nebyl nakonec opačný.

Garnier je pomoc

Pochopitelně nemůžu mluvit z vlastních zkušeností, ale už podle různých vašich ohlasů jsou produkty Garnier velmi dobrým pomocníkem v boji s různými kosmetickými vadami. Neodvažuji se vám cokoli doporučovat. Chci jen podotknout, že za vyzkoušení nic nedáte. A co když to bude opravdu fungovat tak, jak se říká…?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám na mém blogu?

Ano 49.1% (26)
Ani moc ne 17% (9)
Ne 17% (9)
Vůbec 17% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama