Jak na pupínky

13. července 2008 v 11:18 | Markí |  Moda a vše kolem ní

Jak na pupínky


Orgánem s největší plochou je lidská kůže. Má mnoho funkcí, jednou z nich je i funkce vylučovací. Pokud se v našem těle nahromadí víc toxických látek, než mohou játra a ledviny efektivně zpracovat, vstupuje do boje s nimi kůže. Jak ale toxiny odcházejí pokožkou, narušují její zdravou soudržnost a odolnost. A pak vzniká problém - například akné.
A zase ty hormony
Způsob vzniku akné je tedy celkem jednoduchý, příčiny jsou mnohem složitější. Hormonální nerovnováha, stres a citové napětí, bakteriální infekce, znečištění životního prostředí, ošetření kůže nevhodnými přípravky či potravinová alergie, to vše může odstartovat pupínkové orgie. Vývody mazových žláz či vlasových folikulů se ucpou mazem a všudypřítomné bakterie vyvolají zánět.
S akné musíme bojovat. Zastavit jeho projevy sice bývá během na dlouhou trať, ale nechceme-li jednou naříkat nad zjizvenou pokožkou, musíme se do něj pustit.
Nesahat, nemačkat
Docela normální touhou je se pupínku okamžitě zbavit. Vymáčknutí nebo vyškrábnutí se ale nedoporučuje! Uvnitř vždy zůstane zbytek - zárodek dalšího zánětu. Navíc infekci rozneseme do okolní zdravé tkáně a vypěstujeme si tak další hnisavé vřídky. Ideálním řešením je návštěva kosmetičky, která má dostatek prostředků a zkušeností na kvalitní ošetření. A pokud opravdu, "musíme" mačkat, rozhodně si obalíme omyté prsty papírovými nebo látkovými kapesníky a příliš netlačíme. Nakonec použijeme dezinfekci.
Co ještě doma
Jestliže se na tváři objeví sem tam nějaký pupínek, nemusíme se hned objednávat k lékaři. Domácí léčba spočívá hlavně v pravidelné každodenní péči. Ráno a večer čistíme pleť nemastnými mléky či gely, k dočištění použijeme pleťovou vodu bez alkoholu. K ochraně pokožky užíváme polomastný nebo raději úplně nemastný krém.
Kdy už k lékaři
Když nám i přes veškerou domácí péči přerůstají problémy s pupínky přes hlavu, je čas na návštěvu dermatologa, který navrhne optimální řešení. Nečeká nás jen užívání léků a mastí, musíme počítat také se změnou životosprávy. Omezení stresu, detoxikace organizmu a cílená péče o pleť, to všechno hraje důležitou roli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den??

Pondělí 28.8% (107)
Úterý 11.9% (44)
Středa 11.9% (44)
Čvrtek 11.3% (42)
Pátek 12.1% (45)
Sobota 12.4% (46)
Neděle 11.6% (43)

Komentáře

1 lenulee tvé SBénko lenulee tvé SBénko | Web | 13. července 2008 v 11:34 | Reagovat

u me je soutez s opicí se se prosím pripoj i ty!:-)

2 Markí-majitelka blogu Markí-majitelka blogu | 13. července 2008 v 11:42 | Reagovat

jasněěě:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama