Hvězdné rty

13. července 2008 v 11:15 | Markí |  Moda a vše kolem ní

Hvězdné rty


Jsme věčně nespokojené. Chceme mít rty jako Angelina Jolie, ale vlastníme jen přísné úzké čárky. Nebo naopak - naše pusa je nápadně velká, sytě červená a my toužíme po drobných růžovoučkých srdcovitých rtících.
Můžeme si pomoci a trochu si tu a tam něco přimalovat nebo zakamuflovat. Aspoň na nějakou dobu si vytvoříme rty podle svých představ. Chce to jen trpělivost, cvik a správné "náčiní".
1. MALÉ RTY
Důležité je mít kvalitní konturovací tužku v barvě rtěnky. Malovat tužkou začínáme uprostřed horního rtu a linku vedeme od obloučku do větší šíře a pozvolna směřujeme hrotem ke koutku. Opatrněji si počínáme na dolním rtu. Než získáme jistou ruku, bude stačit jen silněji obtáhnout jeho konturu. Plochy vyplníme rtěnkou, kterou nanášíme pro větší přesnost štětečkem. Možná se hned nepovede zvětšit obě strany rtů stejně. Nevadí, příště bude líp.
2. ÚZKÉ RTY
Opět potřebujeme dobrou a ořezanou konturovací tužku. Obtáhneme přesně horní i dolní obrys z vnější strany o milimetr dál, než je hranice našeho rtu. Pomocí štětečku naneseme nejlépe červené, lila nebo jemně růžové odstíny rtěnky.
3. UŽŠÍ HORNí RET
Při líčení naneseme trochu make-upu a korektoru před horní ret a zakryjeme jeho skutečný tvar. Konturou pak vykreslíme nový a vyplníme o tón světlejší rtěnkou než ret spodní.

4. ÚZKÝ SPODNí RET
Korektorem zakamuflujeme vlastní tvar spodního rtu. Jeho větší obrys vykreslíme světlejší konturou a naneseme světlejší rtěnku než na ret horní. Chceme-li dosáhnout ještě účinnějšího efektu, do středu dolního rtu naneseme kapku lesku


Plné rty = dobrý výběr rtěnky či lesku

Rty dokáží opticky zvětšit světlé odstíny. Rudé, nahnědlé a sytě fialové tóny naopak mají zmenšující efekt. Velmi se osvědčily perleťové rtěnky a lesky. Na malé rty jsou ideální ty s třpytkami, které dokáží velmi zajímavě rty vyplnit a opticky zvětšit díky tomu, že třpytky odrážejí světlo.

Zdravé hydratované rty jsou základ
Upravovat rty při troše šikovnosti není tak složité. Ale jakékoli korekční zásahy na rty vysušené a popraskané dlouho nevydrží. Proto je nutné nosit stále po ruce výživný balzám a při sebemenším nepříjemném pocitu způsobeným šupinkami ho okamžitě naneseme.
Osvěžovače rtů
Děláte okurkový salát? Tenké plátky okurky přiložte na rty. Připravujete dětem svačinu? Odeberte trochu bílého jogurtu, smíchejte ji s trochou medu a naneste na rty. Po 10-15 minutách okurku či jogurt sundejte nebo snězte a rty ošetřete balzámem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama