Dobrá strava = Kvalitní vlasy

9. července 2008 v 11:37 | Markí |  Vlasy
Dobrá strava = Kvalitní vlasyE-mail

Přílišné zatížení vlasů spolu s účinky špatné stravy, znečištění, klimatizace a ústředního topení může způsobit, že se vlasy spíš než dokonalou ozdobou stanou komplikací.
To, co člověk sní, se brzy odrazí na stavu jeho vlasů. Podobně jako zbytek těla závisí zdravé vlasy na dobré stravě, jež zajistí přísun všech živin nezbytných pro stálý růst a dobrý zdravotní stav. Důležité je také pravidelné cvičení, protože podporuje dobrý krevní oběh, který na oplátku zajišťuje, že je krví dopraven ke kořínkům vlasů životně důležitý kyslík a živiny. Špatné stravovací návyky a nedostatek cvičení se brzy odrazí na stavu vlasů, a proto i při lehkém onemocnění vlasy zplihnou a ztratí lesk. Přiměřený přísun proteinů ve stravě je nezbytný. Dobrými zdroji jsou libové maso, drůbež, ryby, sýr a vejce, ořechy, semínka a luštěniny. Ryby, mořské řasy, mandle, para ořechy a sýr dodávají vlasům sílu a přirozený lesk.

Celozrnné pečivo a potraviny s přírodními oleji se velmi doporučují pro tvorbu keratinu, hlavní složky vlasu. Semínka jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a také proteinu. Snažte se sníst denně alespoň 3 kusy ovoce-je plné vláknin, vitamínů a minerálů. Vyhněte se nasyceným tukům, které jsou obsaženy v červeném mase, smažených jídlech a mléčných výrobcích. Vybírejte si polotučné mléko spíš než mléko plnotučné a to samé u jogurtů a sýrů. Živočišné tuky nahraďte rostlinnými oleji, například slunečnicovým nebo olivovým olejem. Všechny tyto potraviny poskytují živiny nezbytné pro bohatost vlasů.

Pokud budete jíst vyváženou stravu s dostatkem čerstvých složek, nebudete pro růst vlasů potřebovat žádné doplňkové vitamíny.

Podpora zdravých vlasů:

-omezte čaj a kávu-jsou to silné povzbuzující prostředky, které působí na nervový, dýchací a kardiovaskulární systém, zvyšují vylučování vody a důležitých živin. Omezují také absorbci minerálů důležitých pro zdravé vlasy. Pijte minerální vodu (6 až 8 sklenic denně), bylinkové čaje a neslazené džusy.

-alkohol rozšiřuje cévy, a tak pomáhá zvyšovat přítok krve do tkání. Působí jako protilátka na některé minerály a vitamíny, které jsou pro zdravé vlasy životně důležité. Omezte se jen na příležitostné pití alkoholu.

-pravidelné cvičení povzbuzuje oběhový systém a zdravý přísun krve do všech buněk, vyživuje je a napomáhá regeneraci a zlepšení zdravotního stavu.

-některé antikoncepční pilulky odčerpávají vitamín B a zinek. Pokud si všimnete nějaké změny na svých vlasech poté, co jste začala pilulky užívat nebo jste změnila značku, požádejte o radu svého lékaře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám písnička Morandi??A ten zpěvááák??:))

Ano a moc 6.7% (1)
A líbí 20% (3)
Písnička jo, ale zpěvák ne 26.7% (4)
Zpěvák jo,ale písnička ne 20% (3)
Nelíbí se mi oboje 26.7% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama