Blondýnka, brunetka či snad zrzka?

22. července 2008 v 13:40 | Markí |  Moda a vše kolem ní
Blondýnka, brunetka či snad zrzka?

Komu dávají moderní muži přednost? Platí pravidlo, že blondýnka je vždycky hloupá? Záleží vůbec na barvě vlasů ženy? Na všechny tyto otázky se bude se zřejmým nadhledem snažit odpovědět následující článek.
Týden s týdnem se sešel a vás opět čeká návštěva kadeřnického salónu. "Dobrý den Maruško," slušně, jak vás to maminka učila, pozdravíte, posadíte se a čekáte, co se bude v příštích minutách či hodinách dít s vaší bujnou kadeří. Sdělíte svou představu a kadeřnice se s chutí pustí do díla. Čas letí, sem tak kápne slza pro ustřiženou loknu, ale výsledek stojí zato. Manžel či přítel si sice nevšimne, ale poté, co mu dáte taktní znamení, si váš nový image nemůže vynachválit...
Alespoň já si takhle představuju průběh vzniku vašeho nového účesu. Každá máte svůj styl.Některá rovné, některá kudrnaté, dlouhé či krátké, s ofinkou či bez, ale v čem dnešní muž hledá asi největší rozdíl, je barva. Jak se říká - někdo má rád vdolky, někdo holky. Toto rčení jsem záměrně použil, ale nyní ho vyvrátím. Každému se sice líbí něco jiného, ale nejvíce záleží na osobnosti každé ženy.

Muži milují blondýnky, ale berou si brunetky…

Říká se, že muži milují blondýnky, berou si brunetky, ale zrzkám prý neodolá žádný. Čím je to způsobeno? Opravdu platí, že barva vlasů vyjadřuje nejen krásu, ale i osobnost a charakter ženy? Světlá barva vlasů je barva bohů, s touto barvou vlasů je spojována například Afrodité, bohyně lásky, ale třeba i Zeus, nejvyšší ze všech bohů. O blondýnkách se tvrdí, že jsou něžné, romantické, až naivní - možná právě proto vzniklo tolik vtipů a narážek. Podle psychologů působí blondýnky na muže především svou křehkostí, a z toho důvodu mají muži tendenci ochraňovat je.
Oproti tomu brunetky bývají velmi mazané, tvrdohlavé, přetvařování je jejich silnou stránkou, jsou výborné herečky a navíc umí rozpoznat všechna mužova přání a fantazie. Také je to možná důvod, proč většina mužů končí v domácnostech právě s brunetkami. Brunetky jsou podle vědců velmi vášnivé, ale více než něha - tolik typická pro blondýnky - je pro ně důležitější smyslnost. O zrzkách se tvrdí, že jsou výjimečné, mají vynikající charakter či temperament, jsou živelné
a chlubí se ohnivou povahou. Nikdy se nenudí a svým osobitým kouzlem dokáží vždy překvapit své okolí. Podle některých testů se světlé vlasy shodují také s vyšší hladinou ženského pohlavního hormonu estrogenu. Přirozené blondýnky jsou prý i o něco plodnější a také je prokázáno, že světlé vlasy i ochlupení roste rychleji. Těžko říct, zda vědci neudělali chybu, proto, dámy, nevěste hlavu.
A kde se vzal fenomén blondýnky? Co myslíte, tvořily ho spíše ženy, nebo muži? Máte pravdu, podle vědců ho stvořily nejpravděpodobněji ženy, i když pravda bude možná někde uprostřed. Dnes je spousta možností, jak změnit svoji image. Například vlasy si obarvit, oholit je dohola, vzít si paruku nebo kulicha. Ale v létě bych to ovšem viděl skutečně jako krajní řešení.

Nejatraktivnější jsou brunetky?!

Výsledky průzkumu londýnské City University při srovnání "intenzity okouzlení" vlasy prokázaly,
že téměř 51 % mužů považuje za atraktivnější, a teď pozor: brunetky! Více než blondýnky nebo rusovlásky. Ovšem podle tohoto výzkumů bylo také zjištěno, že Britové změnili své priority a stále více častěji si všímají u žen toho, co mají v hlavě. Což si myslím, že je rozumné, a to nejen v Británii. Pokud vás ve zkratce zajímá názor jednoho Čecha, nemůžu říct nic jiného, alespoň za sebe, že na barvě vlasů skutečně nezáleží! Dokonce bych barvu vlasů řadil až na jeden z posledních bodů pro vyhledávání ideální partnerky. Vnější krása je pouze rychlejším prostředkem k poznání té vnitřní krásy, která je mnohem důležitější. A proto, ať jste blondýnka, brunetka či zrzka, pamatujte, že nejdůležitější je přece jen srdíčko... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama