Barvení vlasů

13. července 2008 v 11:16 | Markí |  Vlasy

Barvení vlasů


Pokud si barvíte vlasy sama doma, určitě vás bude zajímat, jaké jsou nové trendy v barvení a co přinášejí vylepšené receptury.
ŠKODí BARVA VLASŮM?

Kvalitní barvy vlasy nijak zásadně nepoškozují, ale ani jim neprospívají. Barva zasáhne do struktury vlasu, stáhne původní pigment a dodá vlasům požadovanou barvu. Mezi jednotlivými barveními by měl být časový odstup aspoň sedm týdnů, aby se vlas příliš brzo znovu nezatěžoval.

PROČ SE BARVA VYMÝVÁ

Ztrátu barvy vlasu způsobuje voda, nečistoty, ultrafialové záření, poškození vlasu a volné radikály. Šampon na vymývání barvy nemá vliv. Osmdesát procent ztráty
barvy je způsobeno vodou při mytí, ale i deštěm, vlhkem nebo chlórem v bazénu. Vlas vodu pohltí, otevřou se mezery mezi buňkami povrchu vlasu a molekuly barviva se odplavují pryč. To však neznamená, že by se barvené vlasy měly mýt méně často.

PŘELIV, NEBO PERMANENTNí BARVU?

• TÓNOVACÍ ŠAMPONY

Pro vlasy jsou nejméně zatěžující smývatelné barvy s malým množstvím oxidačních činidel. Jsou určeny k oživení původní barvy vlasů a zároveň jim propůjčují krásný lesk. Smývatelné barvy však neumožňují zesvětlování vlasů a nelze jich využít ke krytí šedin. Vydrží 6-8 umytí vlasů
• SEMIPERMANENTNÍ BARVY

Jsou postupně smývatelné. Šetrně změní tón o jeden nebo dva odstíny. Jsou vhodné k překrytí prvních šedin. Neumožňují však zesvětlování vlasů. Vydrží až 24 umytí.

• PERMANENTNÍ BARVY
Mají dlouhotrvající barevný efekt. Jsou nesmývatelné, barva odrůstá spolu s vlasy. Umožňují zesvětlení i radikální změny odstínů. Navíc dobře kryjí šediny.
• ZESVĚTLOVAČE
Jsou to permanentní přípravky speciálně určené k zesvětlení původní barvy vlasů. Šetrně odeberou přirozené barevné pigmenty, čímž dosáhnou různé intenzity
zesvětlení (podle obsahu peroxidu vodíku ve vyvíjecí emulzi). S nejintenzivnějšími zesvětlovači lze zajistit zesvětlení až o 5-7 odstínů.

PODPOŘTE SVOU BARVU
Jednou za týden si umyjte hlavu šamponem na barvené vlasy. Oživí barvu a dodá jim lesk. Šampony obsahují vitaminy, minerály a vlasy chrání před působením volných radikálů. Při používání těchto šamponů barva déle vydrží a zachová si výrazný pigment.
JAK SE STÁT BLONDÝNOU

"Postupně," doporučují kadeřníci. Tmavé vlasy zesvětlujte po odstínech a vždy nechte aspoň tři týdny pauzu mezi dalším barvením. Poté použijte světlejší tón. Nezapomeňte v mezidobí vlasy vyživovat maskami, kúrami a zábaly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám na mém blogu?

Ano 49.1% (26)
Ani moc ne 17% (9)
Ne 17% (9)
Vůbec 17% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama