Barva na vlasy: Experimentujte vy sama!

18. července 2008 v 10:12 | Markí |  Vlasy
Barva na vlasy: Experimentujte vy sama!

Barva na vlasy: Experimentujte vy sama!


Vaše vlasy potřebují změnu. Experimentujte s barvami vy sama! Nabarvěte si svou hřívu v teple domova.
Žádná kadeřnice
Své vlasy jste vždy raději svěřila kadeřnici. Při barvení vlasů není důvod! Není se čeho obávat, zkuste se obarvit v teple domova. Stačí zajít do drogerie a vybrat správnou barvu. V drogerii máte široký výběr značek i odstínů. Vyzkoušet můžete barvy vymyvatelné nebo permanentní.
Zkoušíte barvu poprvé?
Zkoušíte-li barvu poprvé, raději zkuste decentní barvu. Radikální změna se vám nemusí za každou cenu líbit. Pro experimentování sáhněte po vymyvatelné barvě, která vydrží 6 až 12 umytí. Tak nejjednodušeji zjistíte, jestli k vám požadovaný odstín sedí.
Barva pleti
Barvu vlasů volte podle tónu pleti. Nová barva vašich vlasů bude vypadat nejpřirozeněji, když zvolíte maximálně o čtyři čísla tmavší, nebo světlejší odstín.
Světlá pleť
Světlé pleti s narůžovělým nádechem budou slušet platinové odstíny. Modré a šedivé oči budou vypadat skvěle v kombinaci s popelavým tónem barvy vašich vlasů.
Světlá broskvová pleť
Světlá pleť s nádechem zlaté či broskvové bude skvěle vypadat se hřejivými barvami. Pro pleť s olivovým nádechem jsou vhodné barvy v odstínech měděné, medové a jasné blond.
Zlatá pleť
Zlatá pleť se slonovinovým nádechem se bude vyjímat v odstínech barvy vlasů dofialova nebo domodra.
Jak dlouho nechat působit?
Barvíte si vlasy poprvé a zvolila jste o několik odstínů tmavší barvu než máte svojí přirozenou? Pak zkraťte délku působení barvy, než je uvedeno na přívalovém letáku. Barvy napoprvé chytne sytěji, než je očekáváno. Při zesvětlování a jiných postupech se řiďte informacemi z návodu. Delší doba působení zbytečně ničí vlasy. Barva se uchytí dobře na čistých vlasech. Nepoužívejte před barvením kondicionéry, masky a regenerační kúry. Ty vytvářejí kolem vlasu ochranný film. Barva se na vlasy dobře nechytne.
Pozor barvíme!
>>Připravte si starší oblečení a ručník, který si položte přes ramena.
>>Před samotným barvením si nasaďte rukavice, které bývají součástí balení. Barvu můžete nanášet rukou i štětcem. Záleží na vás. Pro začátečnice je lehčí nanášet barvu rukama, tak nezapomenete na žádnou část. Barva se většinou aplikuje na suché vlasy. (pokud není uvedeno v přívalovém letáku jinak)
>>Nechte barvu působit.
>>Vlasy opláchněte vlažnou vodou.
>>Nakonec naneste regenerační kúru.

Autor: Kristýna

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se máte?

Skvěle 33% (73)
Dobře 17.2% (38)
Ujde 19.5% (43)
Blbě 14% (31)
Katastrofa 16.3% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama