Oční vrásky – vsaďte na prevenci!

9. května 2008 v 11:08 |  Moda a vše kolem ní

Oční vrásky - vsaďte na prevenci!

Oční vrásky – vsaďte na prevenci!

Pokožka kolem očí je citlivá
Pokožka v očním okolí je ve srovnání s ostatní kůží v obličeji obzvláště tenká, jemná a citlivá. To má za následek, že je více náchylná k tvorbě vrásek. Kdo se nechce s vráskami smířit, musí proti nim začít co nejdříve bojovat pomocí intenzivní, ale velmi šetrné péče.

Důležitá je prevence

Kosmetičky doporučují pečovat o oční okolí i mladším ročníkům. Je podstatně jednodušší preventivní péče, než se snažit odstraňovat již vzniklé vrásky. Dnes je zcela běžné zakoupit oční krém pro věkovou kategorii od dvaceti let. Možná to někoho překvapí, ale to je právě ten věk, kdy vrásky začínají pomaličku a jistě vznikat. Samozřejmě záleží na spoustě okolností. Negativně působí hlavně UV záření, cigaretový kouř, smog, nedostatek tekutin, ale i časté mhouření očí.

Jak pečovat o oční okolí?

Na odličování citlivé oční pokožky používejte vždy jen k tomu určené speciální olejíčky a emulze. Jen ty vám totiž dokonale rozpustí a odstraní řasenku a líčidla bez většího drhnutí. Při odličování nikdy na tampónek netlačte, právě to nahrává tvorbě vrásek. Do okolí očí pak jemně vklepejte kvalitní oční krém nebo emulzi. Zapomeňte na to, že budete na oční okolí používat obyčejný krém na obličej. Pouze oční krém vám zajistí tu správnou péči. Na již vzniklé drobné linky a vrásky můžete vyzkoušet speciální oční masky nebo séra a kúry.

Kdy za odborníkem?

Jestli máte pocit, že vám už nepomůže ani »svěcená«, vypravte se za odborníkem. Botulotoxin vyhladí vrásky na několik měsíců. Další možností je operace očních víček, která zlepšuje nejen estetický vzhled, ale také funkci oka. Pokud jste pro méně drastické zásahy, tak navštivte kosmetičku. Některé kosmetické salony nabízejí speciální péči pro oční okolí. Výsledky bývají celkem dobré, ale počítejte s tím, že návštěvu budete muset pravidelně opakovat.
Pečujete o oční okolí, nebo vám jsou vrásky ukradené?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama