Další tip na hubnutí: Běžte na akupunkturu!

20. května 2008 v 19:47 |  Moda a vše kolem ní

Další tip na hubnutí: Běžte na akupunkturu!

Další tip na hubnutí: Běžte na akupunkturu!

Kouzelné body
Akupunktura je stará čínská léčebná metoda. Využívá takzvaných aktivních bodů na povrchu těla, které jsou přesně ohraničené a vykazují jiné vlastnosti než okolní tkáň. Body tvoří celé propojené systémy a působí na určité části i na organismus jako na celek. Stimulování probíhá pomocí speciálních jehel nebo jiných podnětů - například tlakem, teplem a chladem, magnetickým polem, elektrickým proudem nebo světlem. Akupunkturu provádějí především lékaři a lékařky, kteří kromě klasického vzdělání mají ještě speciální kurzy k tomu určené.
Hubnutí s jehličkou
Akupunkturní techniky využívají buď celého tělového systému bodů a drah nebo mikrosystémů, které máme třeba na hlavě, ušním boltci, na rukou a nohou. Právě systému našeho ucha se využívá k podpoře hubnutí. Lékař nachází takové body, které potlačují chuť k jídlu. Zavede jehličku a ta tam několik dní zůstává přelepená náplastí.
Podpora, ne zázrak
Pokud se rozhodnete se svěřit do rukou lékaře, který akupunkturu provádí, počítejte s následujícími fakty. Součástí celé kúry je samozřejmě úprava jídelníčku (na principech dělené stravy), omezená doba konzumace jídla (zhruba do 16. hodiny) a pohyb. Když tyto kritéria dodržíte, shazujete opravdu velmi rychle. Jenže tady je další zádrhel. Ideální je se zbavovat 3 až 4 kil za týden. Pokud je to více, snadno se může stát, že po návratu k normálnímu režimu nastane nepříjemný jo-jo efekt.

Pro zdravého všechno zdravé

Akupunktuře se vyhněte, pokud máte cukrovku, vážně porušenou tkáň nebo jiné závažné onemocnění. Jste-li poměrně zdravý člověk, tak se komplikací nemusíte příliš obávat. Mohou se sice vyskytnout, ale jde spíše o případy, kdy se touto cestou napravují zdravotní problémy.
Způsobů jak zhubnout je spoustu, ale v prvé řadě je důležitá silná vůle a opravdová touha se změnit. Je třeba si uvědomit, že žádný člověk není s tímto problémem na světě sám. Existují nejrůznější poradny a centra, kde se můžete seznámit s dalšími lidmi, vzájemně se inspirovat a podržet.
Už jste někdy vyzkoušela akupunkturu a metody čínské medicíny?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama