Chcete hubnout? Jezte jogurty!

20. května 2008 v 19:50 |  Moda a vše kolem ní

Chcete hubnout? Jezte jogurty!

Chcete hubnout? Jezte jogurty!

Důležitý vápník
A proč zrovna jogurty? Ty podobně jako například i jiné kysané či mléčné výrobky mají vysoký obsah vápníku. Ten pomáhá bránit zvětšování tukových buněk a tím vám pomáhá v boji s nadbytečnými kily. Pakliže se nebudete přejídat a budete přijímat hodně vápníku, váš metabolismus se zpomalí, bude se ukládat méně energie ve formě tuků, naopak se zvýší výdej energie ve formě tepla.
Denní příjem vápníku by se měl pohybovat (podle tělesné váhy) zhruba v rozmezí 400 - 1000 miligramů. Hodně vápníku můžete kromě jogurtů také najít například v zelené listové zelenině či olejnatých semenech. Ovšem vápník není jedinou důležitou látkou, kterou jogurty obsahují.
Živé bakterie pomáhají
Měli byste ovšem jíst jen ty jogurty, které v sobě obsahují tzv. živé bakterie. Ve střevech mohou vznikat zkvašením zbytků potravy choroboplodné zárodky. A s těmi si dokáží živé bakterie dobře poradit. Konzumací jogurtů si tak také pomáháte zlepšovat střevní mikroflóru a pročišťujete si organismus.
Další důležité látky
Mezi další důležité látky obsažené v jogurtech patří bílkoviny a velké množství minerálních látek (vápník, fosfor, fluor apod.) a vitamínů. Příjem vhodných bílkovin je nutný pro stavbu svalů a napnutí tkání, vitamíny pomáhají vyživovat vaši pleť, nehty či vlasy.
Jezte s rozmyslem!
Nic se zkrátka nemá přehánět. Je proto třeba si uvědomit, že když budete jíst jogurty od rána do večera, že asi nezhubnete. Volit byste pak měli takové jogurty, které nemají vysokou energetickou hodnotu (maximálně tak 420kJ/100g). Vhodná je také kombinace jogurtu s vlákninou. Proč si ho tedy nepřidat například jako snídani k ovesným vločkám či cereáliím? Hodí se také do zeleninových či ovocných salátů. Nebo si ho můžete dát samotný a k němu kupříkladu celozrnný rohlík či chléb.
Jsou jogurty pravidelnou součástí i vašeho jídelníčku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kde mášš piercing???

V obočíí:) 6.9% (33)
V nosu:)) 6.7% (32)
V bradě:)) 7.5% (36)
V pupíku:)) 11% (53)
V jazyku:)) 15.2% (73)
Nemám,ale chci:) 18.5% (89)
Nemám a nechci 23.8% (114)
Za chvíli budu mít:)) 10.4% (50)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama