Radíme: Nehty nelakujte, ale leštěte!

23. dubna 2008 v 20:56 |  Moda a vše kolem ní

Radíme: Nehty nelakujte, ale leštěte!

Radíme: Nehty nelakujte, ale leštěte! 17.4.2008 | Krása těla | diskuse (0)
Také jste »fanynkami« přirozeně vypadající úpravy nehtů? S klidným svědomím zahoďte bezbarvý lak i sadu na francouzskou manikúru a vyzkoušejte japonskou P- Shine!

Navštěvujete-li pravidelně šikovnou manikérku, patrně pro vás metoda pocházející z japonských ostrovů nebude žádnou převratnou novinkou. Svěřujete-li však úpravu »drápků« výhradně svým vlastním rukám a pojem »P-Shine« vám nic neříká, je čas ke změně! Zdravé a lesklé nehty bez použití syntetických laků není jen bláhový sen!
Ženy v Orientu barvily nehtové lůžko!
Křiklavě oranžové nehtíky slavné královny Kleopatry vděčí za svou barvu univerzálnímu krášlícímu prostředku té doby - henně. Ženy starověku a středověku byly v tomto ohledu velké experimentátorky. V Orientu na to šly od lesa, místo aby nehet natíraly, vpravily barvu přímo do nehtového lůžka. Nehtík prý údajně již narostl v požadovaném odstínu. Teprve počátek dvacátého století přinesl první lak, aby se pak ženy na jeho sklonku století vracely k přirozené kráse svých nehtů.
Něžná krása a jemný lesk
Leštění nehtů pomocí přírodních přípravků znají v zemi vycházejícího slunce již mnoho století, a to nejen ženy, ale i muži! Speciální pasta používaná k leštění povrchu nehtu dodala nejen zářivý lesk a zahladila drobné nerovnosti, ale poskytla i výživu a regeneraci. Takto ošetřené nehtíky jsou pak kupodivu velmi odolné, a to například i vůči častému máčení a působení saponátů.
Tajemná »leštěnka«
Ona úžasná pasta, jenž je základem péče zvané P-Shine, obsahuje: mateří kašičku, včelí vosk a křemičitou hlinku. Tu vynalézaví Japonci těží v moři. Další složkou je hornina bentonit, glycerin a jemné parafíny. Samozřejmě nesmí chybět vitamíny, zejména kyselina pantothenová neboli panthenol.

Jak ta zázračná procedura probíhá?

Výše uvedená speciální směs se nanáší na očištěné nehty a leštičkou se zalešťuje. Celý proces trvá přibližně půl hodiny. Metoda je velmi vhodná i pro třepící se a lámavé nehty, neboť podporuje prokrvení lůžka, a tak posiluje jejich zdravý růst. Kúra by se měla opakovat 1-2x do měsíce, její průměrná cena se pohybuje od 150 - 300 Kč včetně úpravy nehtů. Což je částka, jenž se vám při pohledu na vaše krásné vyleštěné nehty, které se neprohýbají pod tíhou laku, gelu či akrylu rozhodně vyplatí.
Dáváte přednost barevným nehtům, nebo spíše přírodnímu vzhledu?
Foto: cmail.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co byste si vybrali?

5 miliard korun 16.2% (145)
Lásku 35.4% (317)
Vracet čas 17% (152)
Být neviditelný 5.7% (51)
Mít kouzelný prsten 25.8% (231)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama