Péče o piercing 5

2. dubna 2008 v 17:51 |  Piercing
Mužské genitální piercingy
Hardcore piercingy
Do této skupiny se řadí PA piercing, Reversed PA piercing, Apadravya, Ampallang a Dydoe piercingy. Tyto se dále dají rozdělit na ty, co neprocházejí močovou trubicí (dydoe, některé ampallangy) a na ty, co močovou trubici protínají (všechny ostatní). Hlavním rozdílem je, že piercingy procházející močovou trubicí se hojí výrazně rychleji a lépe díky desinfekčnímu účinku moči. Péče o ty "procházející" je většinou omezena na občasné omytí slanou vodou a moč se postará o zbytek, u těch neprocházejících je třeba věnovat čištění zvýšenou pozornost a čistit je slaným roztokem. Omezení v sexu je dané zejména bolestivostí, nicméne po 1 až 2 týdnech je sex již reálný, nicméně vzhledem k otevřené ráně v podobě piercingu je velmi důležité dbát na zvýšenou hygienu a zásady bezpečného sexu (nasazení kondomu přes piercing si žádá jen trochu zručnosti a cviku).

Prince Albert (PA)
Tento piercing se obvykle hojí velmi rychle a omezení v sexu, plynoucí z čerstvého piercingu, jsou jen minimální a směřují spíše do oblasti zvýšené opatrnosti a hygieny. Jedná se o otevřenou ránu a je tedy nutné počítat se zvýšeným rizikem přenosu pohlavních chorob a nebezpečí zánětu při nedodržování hygienických zásad. Výměna možná za 2-3 týdny, roztahování počkat nejlépe minimálně 1-2 měsíce.

Apadravya, Reversed PA
Tyto 2 piercingy se z pohledu hojení příliš neliší, vycházíme-li z rovnice PA + Reversed PA = Apadravya tak je zřejmé, že tyto piercingy mají leccos společného. Pro čištění opět použijeme solný roztok a šetrné zacházení. Reversed PA se hojí podobně jako PA jen výrazně pomaleji (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat). Apadravya je na tom podobně jako Reversed PA (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat), jen v jejím případě je pro propíchnutí použit delší šperk, který je po cca 2-3 týdnech nutné trochu zkrátit (zde je na uživateli, aby odhadl, jak dlouhý kus mu při erekci přečnívá). Apadravyu doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity.

Ampallang
Ampallang se obvykle hojí ještě o něco déle než Apadravya a oproti Apadravye je nutné brát v úvahu, že předkožka může na šperk tlačit a takto donutit piercing, aby si vytlačil novou cestu v houbovité tkáni žaludu, proto je třeba tento jev hlídat a po několika týdnech si nechat zkrátit šperk. Na druhou stranu lze tohoto efektu využít k doladění trasy piercingu do optimálního stavu. Ampallang opět doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity. Většina aspektů je srovnatelná s apadravya piercingem.

Dydoe
Dydoe patří k hůře se hojícím piercingům, protože neprochází močovou trubicí a je nutné ho čistit zvenku. Na čištění je nejlepší solný roztok. Ačkoli se pro tento piercing používá ve většině případů banánek, někteří uživatelé preferují kroužek a při problémech s hojením neškodí zkusit šperk vyměnit. Ostatní aspekty hojení jsou podobné jako u Apadravya a Ampallang piercingu, hojení však většinou trvá déle.

Soft genital piercingy
Scrotum piercing
Při péči o tento piercing stačí obvykle dodržovat všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing a piercing se vyhojí víceméně bez problémů. Samozřejmostí je zvýšená hygiena této oblasti, která se poměrně dost potí.

Pubic piercing
Tento piercing je typově podobný jako surface nebo christina piercing a péče je tedy stejná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama