PÉČE O PIERCING 1

2. dubna 2008 v 17:49 |  Piercing

PÉČE O PIERCING

Tak a je to :) Máš nový piercing, ale je důležité si uvědomit, že aplikací šperku to nekončí, ale naopak začíná. Piercing totiž není (jen) "módní doplněk" ale, především (sice malý, ale přeci jen) zásah do těla a dle toho je třeba k němu přistupovat a starat se o něj, až do jeho úplného zahojení, aby Ti poté přinášel už jen radost a nikoli starosti.
(Proto pevně doufáme, že jste nás pravdivě informovali v případě že máte problémy s imunitou či hojivostí, máte alergie či jiná zdravotní specifika která by mohla způsobit to, že vaše reakce na piercing bude jiná, než je běžná u většiny lidí !!!!!! Pokud jste tam neučinili učiňte tak prosím ihned !!!! ).

Hlavnímy důvody, proč piercingy někdy zlobí, jsou
• zanedbaná péče
• špatně provedená práce piercera, což platí hlavně pro amatérské piercingy (piercing pupku od kamarádky, která držela jehlu prvně v životě), některé lékaře (většina z nich se piercingem téměř nezabývá a proto s ním nemají zkušenosti, více zde)
• dotýkání se (protáčení, hraní si) čerstvého piercingu nemytýma rukama (platí obzvlášť pro piercingy na obličeji,)
• smůla, kdy se infekce dostane do piercingu bez našeho zavinění

Všechny tyto důvody je možné minimalizovat dodržováním následujících všeobecných pravidel:
1) Pečlivě si vyber svého piercera. Kamarádka to sice píchne zdarma, ale za problémy těch pár stovek nestojí. Na druhou stranu pozor - i v oficiálním studiu můžete narazit na nezkušeného a neprofesionálního piercera který odvede nekvalitní práci, dejte proto na reference od známých a dobrou pověst studia spousta lidí má studio pouze jako zdroj příjmů a živnost a za účelem zisku jsou ochotni odvést i nekvalitní práci.
2) Nauč se rozpoznat základní prvky sterility, piercing je sice malý, ale přesto zákrok do těla a nesterilita při jeho aplikaci může být důvodem ke vzniku infekce, nemluvě o možném přenosu nemocí od chřipky přes žloutenku po AIDS. Piercing má být aplikován ve sterilních (samostatně ve speciálním obalu balených) rukavicích, a s vlastním šperkem má být manipulovánou pouze sterilními nástroji a má být pokládán pouze na sterilní povrch . Neboj se svého piercera zeptat na otázku sterility, je to tvoje právo a jeho povinost vše ti vysvětlit! Dobře se koukej co piercer dělá - pokud si vytáhne nesterilní vyšetřovací rukavice z krabic a šperk si loží přímo na stůl (a je jedno čím ho předtím omyje), nejsi ve správném studiu.
3) Na nezahojený piercing NIKDY nesahej nemytýma rukama.
4) Pokud piercing čistíš antibakteriálním mýdlem, VŽDY ho pečlivě opláchni čistou vodou, mýdlo NESMÍ na místě piercingu zůstat dlouhodobě a ani by se nemělo dostat dovnitř do rány.
5) Dodržuj instrukce ohledně péče o piercing, které zde najdeš. V případě problémů (tzn. pokud by se ti zdálo, že hojení piercingu doprovázejí komplikace či se děje něco, co si myslíš, že by se dít nemělo) kontaktuj svého piercera a to HNED JAK JE TO MOZNE a raději dříve nežli později.
6) Pokud ti bude doporučeno starat se o piercing jinak, než je zde napsáno, zvaž, zdali za tímto jiným návodem o péči o piercing je také tolik zkušeností jako máme my, bohužel často se v tomto nedá věřit ani lékaři, neboť jimi nejčastěji doporučovaná kombinace septonex a framykoin rozhodně nevede k rychlému a bezproblémovému zahojení piercingu, naopak. Velkým zdrojem nepodložených a mylných informací je bohužel také internet, zejména rady na diskuzních fórech, opět si ověř kvalitu a zkušenosti zdroje jakýchkoli informací souvisejících s piercingem. Pokud si jinde na internetu přečteš nějaký "zaručeně nejlepší" návod, jak se o piercing starat, neber ho vážně. Stejně tak sebechytřejší kamarádka nebo praktická lékařka nemají dostatek zkušeností a jejich rady obvykle vedou k rozloučení se s piercingem (většina praktických lékařů radí kombinaci Septonex + Framykoin, kterážto vede k rychlému konci)
7) Pokud máš pocit, že se piercing nehojí tak, jak má, okamžitě kontaktuj svého piercera.
8) V žádném případě šperk nevyndávej. Může se stát, že se ti jej nepovede zpět nasadit či se to povede za cenu poškození okolní tkáně což zhorší a prodlouží další hojení, nehledě na riziko zanesení infekce dovnitř.
9) Hojení piercingů je možné pomoci užíváním vitamínů B-komplex, C, E, multivitamínových přípravků a zinku a hořčíku
10) Nadměrné užívání alkoholu, nejrůznějších návykových a psychotropních látek a nadměrné kouření čerstvému piercingu uškodí stejně, jako uškodí zbytku těla.
11) Pokud tento návod na péči neodpoví na tvůj dotaz, napište nám a my odpověď doplníme.
12) Jestliže ti čerstý piercing přeci jen vypadne a nedaří se ti ho vrátit zpět, neprodleně kontaktuj svého piercera
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lenny lenny | 31. července 2008 v 20:52 | Reagovat

chtela bych se zeptat jestli si muzu nechat pichnout piercing do jazyka kdyz mam oslabenou imunitu.V usich nemuzu nic mit,protoze mi to vzdy hned hnisa,mam ten jazyk zkusit?

2 Markí-majitelka blogu Markí-majitelka blogu | 3. prosince 2008 v 17:43 | Reagovat

víš co, já bych si zašla do studia, tam ti toho řeknou víc než já a budeš mít jistotu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama