Na fotkách jako rozená modelka

23. dubna 2008 v 20:54 |  Moda a vše kolem ní

Na fotkách jako rozená modelka

Na fotkách jako rozená modelka

To snad ani nejsem já!
Podobný problém nemáte zřejmě jen vy, ale většina žen. Ačkoliv si běžně připadáme docela přitažlivé, na některých fotkách to snad ani nejsme my. Často to odbýváme jen slovy, že prostě nejsme fotogenické. Přestože ale nejste modelka, můžete na fotkách vypadat skvěle. Profesionální fotografové mají pár rad a triků, jak si vizáž na fotkách vylepšit.
Učte se od profesionálů
Jako většina jiných věcí i naučit se tvářit do objektivu fotografa chce praxi. Podle profesionálů je ideální vyzkoušet si mimické výrazy před zrcadlem. Nebojte se zkoušet jeden za druhým, až vystřídáte celou škálu těch přijatelných. Až teprve najdete ten, který vám sluší nejlépe. Radou, která funguje stoprocentně, je smát se. Budete-li se usmívat, zkrásníte okamžitě. Široký úsměv je výborný, jen pozor na to, aby nebyl příliš strojený. Zda je přirozený, se pozná na výrazu očí.
Jako hollywoodská kráska
Dobře, takže jste si před zrcadlem nacvičila jeden z vašich hollywoodských úsměvů. Jak ale docílit dokonalého úsměvu, který bude přitom zcela přirozený? Modelka Elle Macpherson radí dříve, než fotograf stiskne spoušť, dívat se jiným směrem a pak se ihned podívat směrem do objektivu a krásně se usmát. Budete-li fixovat svůj báječný výraz příliš dlouho, bude působit strnule a nepřirozeně.
Jedině dobře naladěna
Kvalita fotografie je dána také vaší náladou. Fotka tak může být i přes široký úsměv odrazem vaší špatné nálady. Myslete na to proto předem a foťte se s pozitivní náladou. Člověk, který se cítí spokojeně a uvolněně, vyzařuje také zdravé sebevědomí. Jak toho dosáhnout? Před focením si s fotografem chvíli vykládejte, klidně se i něčemu zasmějte. Pro dobrý výsledek je důležité navázat s fotografem dobrý vztah, nebojte se tedy s ním komunikovat. Přestanete ho tak vnímat jako cizího člověka a zbavíte se zábran a ostychu.
Správné světlo
Profesionální fotograf ví, jaké osvětlení má zvolit. Fotí-li vás ale někdo z rodiny či známých, dejte si pozor a světla a stíny. Jste-li venku, postavte se stranou ke slunci a nechte ho na sebe svítit zezadu. V tomto světle budete vypadat lépe, i když vaše tvář bude možná trochu ve stínu. Opatrně také na zářivkové světlo, vytváří na fotkách podivné barevné efekty. S tím souvisí i denní doba, kdy se nejraději fotit. Nejlepší je fotografovat se brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Pozdní odpolední slunce způsobí, že vaše plet vypadá zcela bezchybně.
Nebojte se nedostatků. Zakryjte je!
Myslete také na své nedostatky. Ne proto, že máte obavu, aby nebyly na fotce příliš vidět, ale proto, abyste je nevystavovala zbytečně na odiv. Že jste baculatá, malá či máte velký nos, nemusí objektiv vůbec zaznamenat, když víte, jak na to. Silnějším ženám se doporučuje postavit se zboku, na snímku zepředu by vypadaly ještě silnější než ve skutečnosti. Máte příliš dlouhý nos? Zkuste zvednout pokaždé bradu, pak se opticky zmenší.
Už žádná dvojitá brada
Některé nedostatky naopak ve skutečnosti vůbec nemáte, ale na fotce se najednou objeví. Pokud vás trápí na fotkách dvojitá brada, kterou vůbec nemáte, naučte se vždy zvednout hlavu a narovnat krk. I když si necháváte fotit jen portrétní foto obličeje, narovnejte ramena a před focením se zlehka nadechněte. Dívat se je lepší nahoru, oči se opticky zvětší a zvýrazní. Pozor také na vlasy, lepší jsou hladce sčesané dozadu. Jakékoliv prameny podél obličeje ukázněte, na fotce působí obzvlášť rušivě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co byste si vybrali?

5 miliard korun 16.2% (145)
Lásku 35.4% (317)
Vracet čas 17% (152)
Být neviditelný 5.7% (51)
Mít kouzelný prsten 25.8% (231)

Komentáře

1 lana lana | Web | 4. května 2008 v 9:58 | Reagovat

good, díky!!

2 MArkí MArkí | Web | 8. května 2008 v 15:09 | Reagovat

nemáš zač:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama