Linky letí – jak na ně?

5. dubna 2008 v 18:32 |  Moda a vše kolem ní

Linky letí - jak na ně?

Linky letí – jak na ně?

Bez linek se neobejdete
Momentálně je trendy výrazné líčení očí. Ať už jde o kouřové stíny nebo oči zvýrazněné jednou či dvěma linkami. Podle světoznámých návrhářů letí široké linky na horním víčku protažené až směrem ke tváři v kombinaci s o něco tenčími na dolním víčku. Linky se dají nosit i spolu kouřovými stíny, nebo mohou být samotné rozmazané, aby vytvořily kouřový efekt. »In« jsou i linky výrazně barevné - modré, zelené či fialové. Hodí se na párty, kdy chcete vyniknout a zaujmout svým pohledem.
Jak na to
Tipem od vizážistů je před malováním linek víčka přetřít malým množstvím make-upu. Linky se pak budou lépe nanášet na suchu pokožku a také déle vydrží. Při malování horní linky nenatahujte oko do strany, nechte ho lehce přivřené a dívejte se směrem dolů. Pokud nemáte v malování linek ještě cvik, aby byla linka dokonale rovná a plynulá, nakreslete si po obvodu víčka malé body. Tečky pak spojíte a snáze vytvoříte přesnou linku.
Vysouvací tužky jsou praktické
Efektní líčení je v kombinaci s kouřovými stíny, které vytvoříte pomocí pěnové houbičky či aplikátoru. Linku můžete také rozmazat prstem do ztracena, pořídila-li jste si obzvláště měkkou tužku. Tuto výhodu mají i vysouvací tužky. Jednak mají měkčí konzistenci, jednak se také nemusí ořezávat.
Chce to cvik
Tekuté linky vytvoří ostřejší konturu, ale musíte se naučit je nanášet jedním či maximálně dvěma tahy. Pokud s nimi zatím nemáte žádnou zkušenost, doporučuje se párkrát si vyzkoušet je nanést nanečisto. Doma v klidu, když zrovna nikam nespěcháte a můžete se opět odlíčit, nepovede-li se dílko, jak má. S tekutými očními linkami také snadno vytvoříte líčení ve stylu femme fatale pro slavnostní líčení. Jasný, pronikavý pohled a dlouhé, pečlivě oddělené řasy. To vše doplníte výrazně červenou sytou rtěnkou se spíše matným vzhledem.
K černým linkám nahé rty
Výrazně nalíčené oči obzvláště vyniknou v kombinaci s tzv.nahými rty. Trend nahých rtů využívá přirozeného vzhledu jakoby nenalíčených rtů. Používají se světlé, růžové odstíny rtěnek. Před použitím rtěnky naneste na rty make-up či pudr a teprve potom použijte matnou jemnou rtěnku. Tu můžete opět de potřeby zafixovat sypkým pudrem. Rty pak vypadají hladce a přirozeně, přesto mají svůdný a zdravý vzhled.
Na párty jako dělané
Nebojte se ani experimentů s linkami. Barevné linky si můžete zvolit tak, aby vám seděly k barvě očí a pleti. Ženám s modrýma očima a světlou pletí neobyčejně sluší čokoládově hnědé či švestkově modré linky. Černé bývají totiž na světlých typech často příliš tvrdé. Máte-li tmavší pleť, vlasy či oči, můžete zkusit magickou temně šedočernou či ebenovou barvu linek. Pro speciální příležitosti se pak velmi hodí linky se třpytkami, které vaše oči přímo rozzáří.
Malujete si linky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den??

Pondělí 28.8% (107)
Úterý 11.9% (44)
Středa 11.9% (44)
Čvrtek 11.3% (42)
Pátek 12.1% (45)
Sobota 12.4% (46)
Neděle 11.6% (43)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama