Jak získat lesklé vlasy?

23. dubna 2008 v 20:55

Jak získat lesklé vlasy?

Jak získat lesklé vlasy?

Na úvod
Ještě předtím, než začneme s radami, je důležité upozornit na pár detailů, které mohou mít na lesk vlasů velký vliv. Za prvé modelky v reklamách jsou přikrášleny počítačovou technikou. Věřte jenom tomu, co vidíte na vlastní oči. Za druhé, blond vlasy jsou k lesku nejméně »náchylné«. Ty přírodní blond lesk chytnout můžou, obarvené nejde vyleštit skoro vůbec. Naopak tmavé vlasy jsou na tom podstatně lépe, a to i ty barvené. Některé barvy dokonce lesku dokážou dost pomoci.
Prostředek první: žehlička
V poslední době se na vytvoření lesku používá hodně žehlička. Ta vedle toho vlasy i narovná a podstatně zmenší jejich objem. Pokud tedy toužíte po lesklých načechraných vlasech, žehlička pro vás není asi to pravé. Pro jemné a poškozené vlasy to je tabu. Navíc žehlička ničí vlasy mnohem víc než fénování, i když používáte ochranný krém, proto byste ji měla užívat spíše střídmě. Na druhou stranu je to asi nejrychlejší a nejefektivnější prostředek jak na lesklé vlasy.
Prostředek druhý: speciální přípravky
Pokud toužíte po rozevlátých lesklých vlnách, jsou tyto spreje naprosto nejvhodnější. Perfektní se také ukázaly u jemných vlasů, kde se žehlička příliš nedoporučuje. Tyto přípravky seženete v profesionálních kadeřnických salonech, kde vám s výběrem jistě pomůžou.
Jedině si při aplikaci musíte dávat pozor, abyste to s přípravkem nepřehnala, protože pak vaše vlasy budou vypadat spíše mastně. Pokud tedy toužíte po hřívě Claudie Schiffer a ne Kurta Cobaina, buďte při aplikaci raději střídmější. Pokud to přeženete, jediným prostředkem k nápravě je umytí vlasů, a to není při odchodu z domu zrovna nejlepší nápad.
Prostředek třetí: barvy a melíry
Dnes se vyrábí barvy, které obsahují speciální látky, které dokážou lesku napomoci. Efektivnější je však ale asi melír, který vlasy pouze projasní a odlesky tak mají větší možnost vyniknout. Poraďte se se svou kadeřnicí o nejvhodnějším přípravku.
A jak získáte lesklé vlasy vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik je ti let?

10 7.8% (42)
11 8.2% (44)
12 8.9% (48)
13 10.8% (58)
14 14.2% (76)
15 10.1% (54)
16 8.9% (48)
17 8.6% (46)
18 7.3% (39)
19 8.4% (45)
20 a více 6.9% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama