Doktor jménem laser: co dokáže?

23. dubna 2008 v 20:56 |  Moda a vše kolem ní

Doktor jménem laser: co dokáže?

Doktor jménem laser: co dokáže? 15.4.2008 | Krása těla | diskuse (1)
Jizvičky, strie, popáleniny nebo špatně se hojící akné… nepříjemné vady kůže, které byste rády nechaly odstranit. Ale jaká je opravdová šance, že jizvy zmizí?

Strie a jizvy

Strie neboli pajizévky překvapily mnohé mladé slečny nebo těhotné ženy. Vznikají porušením spodní (korové) vrstvy kůže, přičemž vrchní vrstva zůstává neporušena. Často se zalijí krví, ale ven nekrvácí. Objevují se u dívek v období růstu prsů, dále v období kolem šestnácti let a samozřejmě v těhotenství. Také se mohou vyskytnou nejen při náhlém přibrání na váze, ale dokonce i při náhlém zhubnutí. Strie ale nejsou jen problémem žen. Mužům může popraskat kůže při náhlém vzrůstu objemu svalové hmoty.
Strie se dají úplně odstranit pouze chirurgicky, jenže po takovém zákroku opět vznikne jizva jiná. Jizva je výsledkem poranění kůže, chirurgického zákroku, zánětlivém procesu (akné). Má více forem - vystouplá, vpadlá, shluk nepravidelné tkáně, zalitá krví a podobně. Nejhorší jizvy vznikají po popálení nebo poleptání.

Co dokáže laser?

I když je laser starý sotva čtyřicet let, stačil si už nalézt uplatnění v nejrůznějších odvětvích lidské činnosti. Jedna z těchto oblastí je i plastická chirurgie. Léčivý paprsek světla ovlivňuje především strukturu, barvu a vlastnosti jizvy. Ta se stává světlejší a zarovnanější vůči svému okolí. Každý člověk, který se rozhodne jít touto cestou, musí být realista.
Jizvou nebo strií je kůže navždy pozměněna a nikdy už nebude jako předtím. Ale změnou jejich vlastností lze dosáhnout dobrého efektu. Lékaři radí, aby se zákrok odehrál co nejdříve po vzniku jizvy, protože tak se dá dosáhnout největšího úspěchu. U vystouplých a červených jizev se používá cévní laser. Cévní proto, že působí na drobné cévky, které jizvu prokrvují a dělají ji výraznou. Laser tyto cévky skolaguje a jizva se zatáhne, vybledne a zmenší se.

Prevence

Nejdůležitější je se před vznikem strií a jizev chránit - chránit se před úrazy. Svoji roli hraje také typ naší kůže a její schopnost se s poraněními vyrovnávat. Pokud o nedostatcích naší kůže víme, je dobré se pravidelně krémovat, chodit na masáže, do sauny a podobně.
Nechali jste si někdy odstranit kosmetickou vadu pomocí laseru?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kde mášš piercing???

V obočíí:) 6.9% (33)
V nosu:)) 6.7% (32)
V bradě:)) 7.5% (36)
V pupíku:)) 11% (53)
V jazyku:)) 15.2% (73)
Nemám,ale chci:) 18.5% (89)
Nemám a nechci 23.8% (114)
Za chvíli budu mít:)) 10.4% (50)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama