Dlouhé vlasy budou vždy IN

27. dubna 2008 v 14:52 |  Vlasy

Dlouhé vlasy budou vždy IN

Vlasy u žen představují nástroj svůdnosti. Je dokázáno, že dle barvy a délky vlasů se dají ženy zařadit do různých kategorií.
Rusovlásky jsou považovány za prostopášné, brunetky za agresivní a blondýnky za submisivní. Krátké vlasy vyjadřují nezávislost a energičnost. Dlouhé jsou zas symbolem plodnosti a ženskosti
Třicetiletá Vlasta je profesionální fitnesskou. Aby na soutěžích vypadala atraktivněji napadlo jí, že si prodlouží vlasy. Z polodlouhých vlasů se během pár hodin stali vlasy dlouhé. Od návštěvy kadeřníka uplynulo půl roku. Vlasy jsou stále v dobré kondici a Vlasta s nimi nemá žádné potíže
Základem je přirozenost
Metoda prodlužování má přirozenou a velmi jednoduchou logiku. Jde o prodloužení vlastního vlasu formou spojení s vlasem umělým nebo pravým.
Vlasy se spojují Keratinem, látkou, která je obsažena v molekulární struktuře vlasu.
Cílem prodloužení je dosáhnout efekt dlouhých vlasů tak, aby došlo k přirozenému splynutí vlasů vlastních a přidaných.
"Metoda prodloužení je dobrý výmysl. Jde však o metodu pracnou a zdlouhavou. Prodloužení vlasů a jejich úprava si vyžádá zhruba osmi "hodinovou časovou oběť"." Vysvětluje Radka Červinková, kreativní ředitelka vlasového a kosmetického studia Bomton.
Šup na diagnostiku
Pokud se rozhodnete "skočit na to", nejdřív vás čeká diagnostika vlasů a vlasové pokožky.
Diagnostika se provádí pomoci přístrojů nebo dotekem, hmatem a pozorováním vlasu a vlasové pokožky.
Na základě diagnostiky vám odborník doporučí nebo nedoporučí prodloužení. V případě pozitivního stanoviska, vám bude nabídnut konkrétní typ vlasů a účes tak, aby vyhovovali vaší typologii a splňovali všechny stanovené požadavky.
Co se týče kontraindikací, metoda prodloužení není vhodná pro onkologické pacienty, lidi trpící lupénkou nebo kožními ekzémy.
Účes nechte na odborníky
Za diagnostikou by měl následovat výběr vhodného účesu. Ten by se měl hodit k osobnosti a typologii klientky a pochopitelně respektovat stav a kvalitu vlasů.
Někdy se stává, že ženy si vymyslí konkrétní typ účesu a po analýze vlasů se zjistí, že účes, který si vybrala se dá na "její hlavě" zrealizovat jen stěží.
"Je to nepříjemná situace. Dodává Radka Červenková. Ale nakonec si každá nechá poradit. Jen málo žen ví přesně odhadnout, co si jejich vlasy můžou dovolit. A proto je důležitá profesionální ruka."
Po volbě vhodného typu vlasů a účesu se přistoupí k samotnému prodlužení.
Krok po kroku
Před samotným prodloužením se vlasy pečlivě umyjí, očistí a odmastí profesionálními přípravky. Vlasy se pak vysuší a rozdělí na jednotlivé partie.
Pramen nových vlasů kadeřnice vezme do ruky a přiloží ho pod pramen vlastních vlasů. Vlasy se spojují pomocí pájky při teplotě 200°C. Pájka se přikládá na místo kde se nachází Keratin. Keratin se roztopí a tím umožní pevné spojení obou pramenů. Tento postup se opakuje nesčetněkrát a vznikají celé řady takto připojených nových pramenů
Síla a délka pramenů se odvíjí od kvality vlastních vlasů a představy konečného účesu. Není nikde striktně dáno, že nový pramen se nemůže obarvit nebo zastřihnout do požadované podoby.
Profesionální prodloužení a správná péče vlasům neublíží
Pokud prodloužení provádí speciálně vyškolený kadeřník s praxí a je dodržena "receptura prodlužování" stanovena dodavatelem, k poškození vlasů by nemělo dojít.
Pro udržení dobré kondice vlasů a účesu je důležitá i vlastní péče. Ta spočívá v dodržování určitých pravidel, které jsou zaměřené na šetření vlasů.
Při mytí vlasů by měla být hlava ve vzpřímené pozici. Po mytí následuje sušení, které by se mělo nejdřív provést froté ručníkem. Pak se doporučuje vlasy jemně pročesat speciálním kartáčem a až nakonec můžeme vlasy vysušit fénem. Ten by nikdy neměl být v těsné blízkosti s keratinovým spojem. Před spaním se vlasy svážou do culíku. Jen tak se nebudou zbytečně odírat.
Každé vlasy mají své individuální specifika. Z obecního hlediska, by se doplňování vlasů mělo provádět jedenkrát za tři měsíce. Kompletní výměna se doporučuje raz za rok.
Věc zvyku
Malé procento žen si po prodloužení neví zvyknout na novou délku vlasů. I když účes působí přirozeně a kvalita nových vlasů je od těch vlastních prakticky nerozeznatelná, ženy se nevědí s vlasy identifikovat.
Neschopnost adaptace může vyvolat psychické potíže. Pokud se stav nezlepší, doporučuje se prodloužení odstranit.
Dlouhé vlasy cosi stojí
Metoda prodlužování je dost náročná, a proto byste měli počítat s vyššími finančními náklady. Průměrná cena za prodloužení se pohybuje v částkách 20 - 30 000,- korun. Pokud nemáte hotovost, je možné využít splátkový kalendář.
Pozitivní zkušenost s prodloužením vlasů mají známé osobnosti ke kterým patří Dara Rolins, Victoria Beckham, Keira Knightley, Simona Krainová, Agáta Hanychová, Kateřina Hrachovcová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kde mášš piercing???

V obočíí:) 6.9% (33)
V nosu:)) 6.7% (32)
V bradě:)) 7.5% (36)
V pupíku:)) 11% (53)
V jazyku:)) 15.2% (73)
Nemám,ale chci:) 18.5% (89)
Nemám a nechci 23.8% (114)
Za chvíli budu mít:)) 10.4% (50)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama