Žijete v kosmetických mýtech? Známe fakta!

1. března 2008 v 23:01 | gt

Žijete v kosmetických mýtech? Známe fakta!

Žijete v kosmetických mýtech? Známe fakta!
Těžko říct, kdo to má na svědomí… V 21. století stále ještě podléháme v péči o krásu zažitým omylům…

Za pupínky může čokoláda

Zatím nebylo nijak prokázáno, že by právě čokoláda byla příčinou špatné pleti. Samozřejmě, že vám nikdo nemůže doporučit její každodenní konzumaci, ale kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaa vám v malém množství neuškodí. Naopak - působí jako antioxidant.

Nejlépe se odlíčím vodou

Obyčejná voda vaší pleti spíše uškodí. Zbytečně ji vysušuje, takže se brzy tvoří vrásky, nedodá žádné potřebné látky a ani neodstraní dokonale nečistoty. Nezapomínejte na tonizaci pleti, pleťová voda nejen zbaví tvář od zbytků líčidel, ale o pleť i pečuje.

Akné se tvoří ze špíny

Výskyt nežádoucích pupínků na obličeji má především vnitřní příčiny. Nadměrné vylučování kožního mazu souvisí s hormonální nerovnováhou v těle. Tlak mazu a bakterie pak vyvolají zánět. Samozřejmě, že nedostatečné čištění pleti potíže ještě zhoršuje.

Make-up pleť dusí

Současné lehké make-upy mají takové složení, že póry neucpávají a pokožka není nijak zatěžována. Pochopitelně, že pokud si občas od make-upu odpočinete, bude to pro pleť jen příjemná změna. Základním pravidlem č. 1 je ale odlíčení po každém dni. Jít spát s make-upem je největší kosmetický prohřešek. V takovém případě by pleť nemohla přes noc regenerovat jako vždy. Vrstva make-upu by skutečně ucpávala póry nečistotami a mazem.

Ženy se suchou pletí mají více vrásek

Slunce, okolní prostředí, stravovací návyky, kouření, alkohol… Za vznik vrásek může kombinace vnitřních a vnějších faktorů, kterých je celá řada. Nezanedbatelnou část tvoří i naše vlastní mimika, která je u každého zcela individuální. Většinou jsou však vrásky více vidět na suché pleti, které chybí dostatečná hydratace. Ovšem to, zda jde o suchý nebo mastný typ pleti, nehraje až takovou roli. Hydratujte tedy svou pleť dostatečně, bude působit zdravěji a vrásky se vyhladí.

Produkty několika značek se nesmí kombinovat

Pravidlo mají na svědomí snad kosmetické firmy ve snaze přesvědčit zákaznice, že všechny výrobky nutně musíte mít od jedné značky. Opak je pravdou. Nejenže samotné pleti to neublíží, ale spíše prospěje. Budete mít možnost vyzkoušet různé produkty různých firem a zjistíte, u které vám jaký vyhovuje nejlépe. Výrobky se liší totiž i v rámci jedné značky. Krém vám může vyhovovat, ale například pleťová voda vám bude pokožku příliš vysušovat. Čas od času tedy změňte produkt, třeba narazíte na lepší.

Po každém mytí kondicionér

Záleží na každé ženě, zda jejímu typu vlasů kondicionér vyhovuje. Má za úkol hlavně usnadnit rozčesávání a úpravu vlasů, chrání před vnějšími vlivy tím, že každý vlas obalí a uhladí. Ovšem mastné vlasy kondicionér příliš zatěžuje a mastí. Suchým vlasům naopak vyhovuje, bez něj by byly bez lesku a také se lépe se rozčesávají
//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama