Zelené oči mě nebaví! Dnes si beru modré!

21. března 2008 v 20:17 |  Moda a vše kolem ní

Zelené oči mě nebaví! Dnes si beru modré!

Zelené oči mě nebaví! Dnes si beru modré!
Vlasy už si barví kde kdo. Ale na změnu barvy očí si zatím troufá málokterá z nás. Přitom vás taková drobná změna promění takřka k nepoznání. Že nevěříte?

Minutová úprava a přátelé vás nepoznají!
Až zarážející je skutečnost, jak dokáže prostá barva očí změnit váš vzhled a výraz tváře. Dokonce se vám může stát, že vás někdo z vašich kolegů ráno v práci ani nepozdraví. Zvláště když k jiné barvě očí přidáte i nový účes a pro vás naprosto neobvyklé oblečení. Žena »vamp« se během jedné minuty před zrcadlem promění v křehnou vílu a naopak. Barevné oční čočky, ať již dioptrické nebo pouze dekorativní, lze poměrně jednoduše zakoupit v oční optice. Máte-li již nějaký odstín a typ vyzkoušený, můžete si čočky objednat i přes internet z pohodlí domova.
Jste »čočkoví začátečníci«?
Jestliže vám zrak stále dokonale slouží a s kontaktními čočkami tedy nemáte pražádné zkušenosti, nebo jste šťastně obrýlené a tuto titěrnou oční pomůcku jste ještě nikdy nevyzkoušely, rozhodně si nechte v optice poradit, popřípadě oči vyšetřit (je-li ta možnost). Rozhodně požádejte o to, zda si můžete čočky vyzkoušet, protože ne vždy vám bude vámi vysněný odstín »sedět«. Dobrý optik vám také ochotně poradí, jak si čočky správně nandávat i sundávat a jak se o ně správně starat.
Z černooké brunety Sněhurka s pomněnkovýma očima?
Zjednodušeně lze barevné kontaktní čočky rozdělit nejen na dioptrické a dekorativní, ale i na krycí a zvýrazňující. Světlou barvu duhovek většinou stačí pouze rozjasnit a zvýraznit, řečeno jazykem vlasových stylistů - provést změnu zvanou »tón v tónu«. Změna tmavých očí naopak vyžaduje čočky krycí.
Jdete na párty? Kupte si něco opravdu bláznivého!
Přestože nejsou barevné i nejrůznější »crazy« čočky žádnou převratnou novinkou posledních let, na našem trhu zatím nijak nezdomácněly. Chcete-li tedy například na párty, oslavě narozenin či na nějaké bláznivé akci připoutat pozornost a mít na sobě prostě něco skutečně neobvyklého, oblékněte svá »kukadla« do očí kočičích nebo přímo ďábelských!
Svět natřený na modro?
Nebojte se, žádná barevná čočka nezpůsobí to, abyste svět viděla barevně! Výrobní postup i konstrukce to vylučují. Určité problémy mohou nastat v případě, jestliže máte panenku větší, než je průměr čiré hmoty uprostřed čočky, potom bývá částečně omezeno periferní vidění.
Majitelkám velkých duhovek zase nemusí čočky překrývat celou barevnou plochu oka, potom dochází sice k zajímavým, ale pravděpodobně poněkud nežádoucím efektům. Například okolo vašeho nového zeleného očka bude tenké čokoládové kolečko… Vzhled k tomu, že ani my, ani naše oči nejsou dělány podle jaksi univerzální podle šablony, je opravdu velmi užitečné si zvolené čočky prostě vyzkoušet a nekupovat zajíce v pytli.
Jste spokojená s barvou vašich očí? Nemáte chuť vyzkoušet ji čas od času změnit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama