Zastřihávání konečků a vše kolem

13. března 2008 v 18:12 |  Vlasy

Zastřihávání konečků a vše kolem

Asi není na světě člověka, který by chtěl mít ošklivé, zničené a unaveně vypadající vlasy. Proto také chodíme pravidelně ke kadeřníkovi, a pokud už si odpustíme vymoženosti jako je důmyslný sestřih či barva, zastřižení konečků podstupujeme snad všichni. A je taky proč…

Pravidelné e-maily s informacemi o slevách,
o soutěžích, módních trendech a akcích.
Vlož svůj e-mail a získej řadu výhod!
Souhlasím s pravidlyOdeslat >>
Jsou to právě konečky, které jsou ze všech částí vlasů nejcitlivější. Málokdo ví, že vlas jako takový je mrtvé vlákno, které v průběhu svého růstu již není dále vyživováno. Proto je třeba věnovat vlasům patřičnou péči, a oblasti konečků zvláště, neboť jsou to právě ony, které přicházejí do kontaktu s oděvem, třou se o něj a tedy i více poškozují. Nejprve je zasažen jen povrch vlasů, když se ale poruší ochranný obal, vlas je narušen a začíná se ničit i zevnitř. Vzniklý problém však má své řešení - konečky prostě ustřihněte!

Roztřepené konečky vlasů není možné nijak zacelit (ačkoliv některé kondicionéry slibují odstranění roztřepených konečků, ve skutečnosti je jen dočasně - do dalšího umytí - slepí k sobě), a proto je nutné je prostě ustřihnout. Ačkoliv to zní velmi jednoduše a banálně, není úplně od věci nechat si i konečky zastřihnout v kadeřnickém salóně.

Domácí pokusy s nůžkami na papír pro vlasy nejsou příliš vhodné.

Pokud jde o interval, ideální je nechávat si konečky vlasů zastřihnout přibližně každých šest týdnů. Při pravidelném stříhání předejdete viditelnému poškození konečků i bez velkých útrat za regenerační kůry, balzámy a podobně.

A jeden mýtus na konec: Čím častěji si vlasy stříháte, tím rychleji rostou? Vůbec ne! Rychlost růstu vlasů je dána geneticky, přičemž průměr činí přibližně třináct milimetrů za měsíc. Stejně tak i počet vlasových papil je vrozen, takže stříháním si nepřilepšíte, ani nepohoršíte. Stejné je to také se sílou vlasů - zóna růstu leží hluboko v pokožce hlavy, stříháním tedy sílu vlasů rozhodně nezvýšíte, pouze můžete opticky změnit dojem vlasů - pokud se zbavíte zesláblých a roztřepených konců, účes se zdá hustší a zdravější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

JAké máte vlasy?

Blonďatéé:) 24.6% (51)
Hnědéé:)) 43.5% (90)
Černéé:)) 10.6% (22)
Zrzavé:)) 5.8% (12)
Promelírovaný:)) 15.5% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama