Vypadávání vlasů

1. března 2008 v 22:40 | m
Stres Z drtivé většiny je vypadávání vlasů u mladých žen způsobeno stresem. V tomto případě je třeba, abyste proti tomu začala co nejdříve něco dělat! Osmatřicetiletá Martina dnes nemá už tři měsíce žádné vlasy. Poté, co ji opustil manžel, když byla těhotná, narodilo se jí dítě, přišly poporodní deprese a pokusila se o sebevraždu. "Dnes se snažím relaxovat a chodím k psychologovi. Jsem totiž typ člověka, který si všechno moc připouští, takže mám ve stresovém období i somatické bolesti žaludku." Jste-li tedy ve stresu z práce, nefungujícího vztahu či kvůli rodině, začněte relaxovat! O víkendech si udělejte jen čas sama na sebe, zajděte si na jógu, dopřejte si relaxační koupel (různé tipy a triky jsme vám již doporučovaly v článku "Buďte jako malá mořská víla"). Začněte jíst to, co vám chutná a nezaobírejte se dietami (jistá sebekontrola v jídle ale není na škodu). Jestliže se vrátíte do stavu duševní pohody, uvidíte, že budete mít brzy zase svou hustou hřívu a nebudete muset z podlahy uklízet samé popadané vlasy.
Poškozené vlasy Jestli si vlasy často odbarvujete a dáváte trvalou, popřípadě si je třeba žehlíte bez použití regeneračních přípravků, můžou být vaše vlasy tak slabé a poškozené, že začnou vypadávat. V tomto případě se vyzbrojte armádou kvalitních vlasových přípravků, především regeneračních šamponů, kondicionérů a vlasových masek. Je-li váš problém dlouhodobý, můžete zkusit i speciální kúru pro ukotvení vlasového vlákna od Vichy (Dercos Aminexil SP94 pro ženy). Jako další řešení se nabízejí různé potravinové doplňky pro stimulaci tvorby a obnovení vlasových vláken. Zkusit můžete třeba Innéov Masse capillaire tobolky, které navíc zvětšují objem vlasů anebo klasické vitamíny jako speciální GS Eladen pro roztřepené konečky a padající vlasy.
Nemoc Nepomáhá-li však žádný přípravek a vaše vlasy stále vypadávají, může se stát, že máte třeba kožní nemoc, která vypadávání vlasů způsobuje. V tomto případě byste měla co nejdříve vyhledat kožního lékaře, který vám navrhne vhodnou léčbu. //<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

ANO 47% (167)
JO 18.9% (67)
ANO 16.6% (59)
JO 17.5% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama