Vlasová kosmetika pro suché vlasy

13. března 2008 v 18:30 |  Vlasy

Vlasová kosmetika pro suché vlasy

Pondělí 8. 1. 2007 | AUTOR: Iwona Kolesová | Vlasy a účesy

Máte suché vlasy a ničí vás neustálý boj s nimi? Šampón používejte jedině pro suché vlasy, to samé platí i o balzámu. Gely vaši hřívu ještě více vysušují. Měla byste používat jen takovou kosmetiku, která vám ještě více neuškodí.

Než se vrhnete na nákup vlasové kosmetiky, zjistěte si přesně, jaký máte typ vlasů. Suché vlasy neobsahují dostatek vody. Chybí jim voda jak na povrchu, tak i uvnitř vlasu. Jsou lámavé, bez lesku, nepoddajné. Vlasy můžete mít poškození mechanicky nebo chemicky. Vlhkost potřebují mechanicky poškozené vlasy. Kreatin a proteiny schází chemicky poškozeným vlasům.

Vaše vlasy potřebují vlasovou kosmetiku pro suché vlasy. Není nic horšího, když máte suché vlasy a budete používat přípravky pro jiný typ vlasů. Tím svým vlasům nepomůžete a naopak jejich stav můžete ještě zhoršit. Používejte tuto kosmetiku v celé řadě, což znamená šampón a kondicionér od stejné značky, popřípadě i další vlasovou kosmetiku téže značky.

Šampóny pro tento typ vlasů obsahují složky, které jsou speciálně vyvinuté pro podporu struktury suchého vlasu. Nikdy nepoužívejte jen samotný šampón, vždy po důkladném opláchnutí vlažnou vodou použijte kondicionér či balzám. Nedoporučuji používat šampón a kondicionér 2 v 1.

Důvod? Sice možná tak ušetříte pár kaček k dobru, ale vaší hřívě to nepomůže. Při mytí šampónem se vlasové vlákno rozevře a následná aplikace kondicionéru ho opět uzavře. Použijete-li přípravek 2 v 1, neočistíte a neošetříte své vlasy důkladně.
Co se týče dalších stylingových přípravků, měla byste se vyhýbat gelům. Vlasy, na které jste aplikovala gel, budou vypadat ještě více vysušeně. Místo něj raději použijte vosk, který dodá vašim vlasům lesk. Vosky se prodávají v kelímcích, tubě či ve spreji. Vyberte si tu variantu, která vám bude vyhovovat nejlépe. Používáte-li spíše tužidla, měla byste vědět, že pro suché vlasy jsou vhodná tužidla bez alkoholu.

Máte-li vlasy chemicky narušeny to jest narušené barvením a melírováním, vybírejte vlasovou kosmetiku s odborníkem. Špatně vybrané přípravky by mohly celý stav vlasů ještě více zhoršit. Suchým vlasům také prospívají zábaly, masky a olejíčky. Pokud nevíte přesně, který přípravek bude vyhovovat vaší kštici nejvíce, poraďte se s kadeřníkem.
Pravidelné e-maily s informacemi o slevách,
o soutěžích, módních trendech a akcch.
Vlož svůj e-mail a získej řadu výhod!
Sohlasím s pravidlydeslat >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama