Už jste vyzkoušela takřka všechno a ne a ne se té nevítané vetřelkyně, jenž hyzdí vaše boky zbavit?

10. března 2008 v 17:27 |  Moda a vše kolem ní

Voňavé éterické oleje s celulitidou zatočí!

Voňavé éterické oleje s celulitidou zatočí!

Už jste vyzkoušela takřka všechno a ne a ne se té nevítané vetřelkyně, jenž hyzdí vaše boky zbavit? A co tahle vyzkoušet účinky voňavé silice z hořkého pomeranče či cypřiše?

Nemoc která nebolí na těle, ale na duši

»Pomerančová kůže« - jak se tato nemoc také výstižně nazývá, vám mnoho bolestí nepřinese, alespoň ne těch fyzických. Hůř na tom pravděpodobně bude vaše sebevědomí. Dolíčky na stehnech a hýždích totiž rozhodně nejsou tak půvabné, jako dolíčky zdobící vaši tvář, když se usmíváte.
Bude-li vám někdo tvrdit, že za vaši pomerančovou pokožku mohou ty 2-3 kilogramy, které nosíte navíc, nevěřte mu! Na vzniku celulitidy se podílí mnoho faktorů. Některé z nich ovlivníme, jiné bohužel ne. S určitými genetickými predispozicemi totiž přicházíme na svět.
Možná pro vás bude poměrně překvapující tvrzení některých odborníků, že i užívání hormonální antikoncepce je v mnoha případech spoluviníkem této nepopulární kosmetické vady. Dalšími rizikovými faktory jsou: hormonální poruchy, oběhová onemocnění lymfy a krve, sedavé zaměstnání, nevhodná obuv, nesprávná životospráva a nedostatek pohybu.
Namazat nestačí!

Poctivý prodejce jakékoliv lékařské kosmetiky vám řekne, že pouhým namazáním postižených míst toho mnoho nezmůžete. Léčba tohoto kosmetického defektu by měla obnášet detoxikaci, pitný režim, dostatek pohybu a zdravé stravovací návyky. Tedy odstranění všech příčin, jenž odstranit můžete. Své nezastupitelné místo zde pak mají samozřejmě i speciální léčebné krémy. Jestliže děláte takřka maximum a dokonce se z vás staly téměř znalkyně nejrůznějších anticelulitidových přípravků, je čas dát šanci přírodě!

Vyzkoušejte vlídnou a voňavou aromaterapii

V zásadě máte dvě možnosti: buď si koupit hotový přípravek od nějaké renomované firmy, která se zabývá aromaterapií a poctivě každý den tu svou kůrčičku masírovat. Nebo vyhlédnout zkušeného aromaterapeuta (poohlédněte se po někom s titulem diplomovaný aromaterapeut - osvědčení vydává Institut aromaterapie), ten vám namíchá masážní přípravek přímo na míru a odborně vás namasíruje.

Silice bojovnice

K silicím bojovnicím, které si umí s celulitidou poradit, patří především: hořký pomeranč, cypřiš, grapefruit, citron, pačuli, geránie a třeba i plod jalovce. Chcete-li zkusit experimentovat, v žádném případě nenanášejte éterický olej přímo na pokožku. Vždy nakapte několik kapek do nosného oleje (např. panenského olivového, mandlového či jojobového). Na nádobku daného oleje o obsahu 10 ml vám bohatě postačí 5 kapek silice. Při její koupi nešetřete financemi, kupujte jen kvalitní přípravky od osvědčených firem, ať nenaděláte více škody, než užitku.

Deset minut masáže celulitidě ukáže!

Sledování provedená ultrazvukem naznačují, že změny lze zaznamenat až po deseti minutách poctivé masáže zvoleným přípravkem. Délka speciální proticelulitidové masáže provedená odborníkem trvá dokonce 45 minut!

A co vy, nemáte nějaký osvědčený návod či přípravek, jak s celulitidou »zatočit«?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se máte?

Skvěle 33% (73)
Dobře 17.2% (38)
Ujde 19.5% (43)
Blbě 14% (31)
Katastrofa 16.3% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama