Účes patří k nejvýraznějším částem těla Vlasy si tedy i proto zaslouží dostatečnou péči, aby vypadaly co nejvíce reprezentativně. Na tom, jaké jsou vaše vlasy ve své podstatě, se zasloužila

13. března 2008 v 18:17 |  Vlasy

Účes patří k nejvýraznějším částem těla, na které je vždy upřena pozornost, protože je prostě neschováte. Vlasy si tedy i proto zaslouží dostatečnou péči, aby vypadaly co nejvíce reprezentativně. Na tom, jaké jsou vaše vlasy ve své podstatě, se zasloužila hlavně sama příroda.

Nadělila vám například kudrnaté, rovné, husté, vlnité, blonďaté nebo zrzavé, což jsou vlastnosti, které si s sebou ponesete celý život. Co však můžete změnit a o co se zasloužit správnou péčí, je kvalita vlasů, jejich vzdušnost, vitalita, ale i objem. Právě ten si většina z nás přeje co největší a všemožně se o to snaží.
Základem, jak bojovat proti zplihlým vlasům, je perfektní střih vlasů. Svěřit byste se proto měla do péče profesionální kadeřnice, která s vašimi vlasy díky preciznímu střihu dokáže udělat zázraky. Hlavní je sestříhání celé hřívy, které na objemu velmi přidá a umožní vám vlasy upravit přesně tak, jak si přejete.

Co se týče následné péče, tak musíte začít už správným mytím vlasů. Vybírejte šampóny pro dodání objemu, nejlépe i takový kondicionér. Raději si za kosmetické výrobky připlaťte, účinek pak bude ještě lepší. Po umytí vlasů a po aplikaci kondicionéru použijte tužidlo pro dodání objemu.
Nanášejte jej především na kořínky, a to nejlépe v předklonu, tím vlasy také získají na objemu. S množstvím to však nepřehánějte, na krátké vlasy stačí množství velikosti vlašského ořechu, na delší o něco více. Zda použít tužidlo pěnové či ve spreji je víceméně na vás, záleží hlavně na tom, jak vám daný výrobek a jeho aplikace vyhovuje. S vysoušením vlasů pomocí fénu začněte také v předklonu, přičemž vlasy také natahujte směrem od hlavy, tím získají na objemu ještě více. Vysoušením přes velký kulatý kartáč dodáte vlasům na objemu při finální úpravě účesu.

Pamatujte také na to, že mastné vlasy zákonitě zplihnou, proto mytí nezanedbávejte. Avšak ani příliš časté mytí vlasům neprospívá, je pro ně spíše zátěží. Vysoušení vlasů fénem by mělo být také co nejšetrnější a za použití co nejnižší teploty foukaného vzduchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

JAké máte vlasy?

Blonďatéé:) 24.6% (51)
Hnědéé:)) 43.5% (90)
Černéé:)) 10.6% (22)
Zrzavé:)) 5.8% (12)
Promelírovaný:)) 15.5% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama