Tetování je zastaralé, nechte se spálit!

9. března 2008 v 15:45 |  Moda a vše kolem ní

Tetování je zastaralé, nechte se spálit!

Tetování je zastaralé, nechte se spálit!

Tetování, jež bylo ještě za časů našich otců důkazem, že dotyčný seděl ve vězení, mají dnes už i »náctileté« dívenky a stejně tak propíchnutý nos náušnicí přejdeme s taktním mlčením. A moderní doba si žádá nové způsoby, jak ohromit.
Už se neznačkují jen krávy
Na farmách krav se značkují krávy cejchem, aby se při zatoulání vědělo, komu patří. Nyní si i vy můžete vypálit na tělo libovolný znak. Ten se ovšem, na rozdíl do tetování, nedá už vůbec odstranit. I přes několik plastických operací bude jizva stále patrná. Takzvaný branding vymyslela teprve před pár lety omladina v západních státech. Za několik tisíc si můžou ve specializovaných salónech dopřát tuto službu, která již skoro zavání lehkou úchylkou.
V Česku to zatím nefrčí
I když nejsme puritáni, v tomhle případě si zatím držíme zdravou dávku rozumu a tato podivná záliba se u nás zatím nijak nerozmohla. Pokud máte přesto zájem a nechcete si to udělat doma ve stodole pohrabáčem od krbu, zajeďte si do Manchesteru či Paříže. Specializované salóny vám toto potěšení/utrpení jistě dopřejí. Musí vám být, stejně jako u jiných adrenalinových zážitků, alespoň osmnáct let, jinak máte smůlu.
Není to sranda
Je dobré si připomenout rizika spojená s touto podivností. Zaprvé je to změna nevratná. Když už do toho jednou půjdete, doporučujeme nevypálit si nic na obličej, nebo někde, kde by vás to mohlo později mrzet. Dále, tato metoda je velice bolestivá. Rozžhavené železo je v tu chvíli zahřáno na teplotu kolem tisíci stupňů a vytvoří vám na kůži černý obtisk.
I přes rychlou aplikaci masti vás to bude dlouho bolet. V žádném případě to nezkoušejte, pokud máte na těle mateřské znamínka, takové poškození by mohlo vést i k rakovině kůže. Také intimní partie by mohly přijít k nevratné újmě. Riziko s tím spojené může vést i k poškození nervů ve spáleném místě. Rána bude také náchylná k infekci.
K nám tento nový fenomén přijde pravděpodobně za pár let. Většina lidí ho určitě odsoudí, ale nebudou mít na to právo, ať si každý dělá, co chce. Pokud se vám nechce čekat, až tato móda přijde k nám, zajeďte si do příslušných destinací a ohromte pak své přátele tím, jak jste stateční a tvrdí. A možná, že když přednesete tento návrh své partnerce či rodičům, ještě rádi vám povolí onen dříve zakazovaný piercing či vysněné tetování.
Nechali byste si vypálit ornament v podobě jizvy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama