Těch bedarů se asi nikdy nezbavím!!Jak na to?

8. března 2008 v 11:34 |  Moda a vše kolem ní

Těch bedarů se asi nezbavím

Nejčastějším řešením je hormonální léčba Pokud je vám více než dvacet a stále vás trápí akné, příčinou bude zřejmě zvýšená hladina androgenů - mužských pohlavních hormonů. Takové projevy akné obvykle běžná zevní léčba neodstraní, kožní lékaři většinou doporučují hormonální léčbu a předepisují pilulky, které mají zároveň antikoncepční účinek. U nás jsou nejčastěji předepisovány preparáty Diane 35 a Jeannine. Účinky hormonální léčby se však začnou dostavovat po dvou až třech měsících a největší efekt má terapie přibližně až po roce užívání léků. Hormony však nejsou vhodné pro každého a některým ženám, především kuřačkám nebo ženám s cévními potížemi či nemocnými játry, je lékaři nedoporučují. Pokud je to také váš případ, nezbude vám nic jiného, než se o svoji pleť důkladně starat. Jak nedat akné šanci?
  • Pleť dvakrát denně důkladně čistěte. Pokud nemáte zrovna žádný větší problém, postačí mýdlo a voda. Na vznikající pupínky použijte lihové roztoky obsahující vitamín A.
  • Pozor na bakterie - právě zanesení infekce způsobuje zanícení uhříků, po kterých pak zůstávají na pleti nerovnosti a jizvy. Ty se dají odstranit broušením či ozařováním pomocí laseru.
  • Užívejte pravidelně vitamín B6 (pyridoxin).
  • Na postiženou pleť používejte krémy určené pro léčbu akné, obsahující antibakteriálně působící kyselinu azelainovou.
  • Nepoužívejte kosmetické přípravky, které nejsou určeny pro pleť postiženou akné. Tím můžete jeho průběh ještě zhoršit nebo vyvolat tzv. kosmetické akné.
  • Pozor na agresivní přípravky - krémy, které jsou určeny pouze pro první pomoc, pleť při dlouhodobém a pravidelném poškození velmi dráždí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama