Prohřešky proti krásným vlasům.Víme jaké

8. března 2008 v 10:59 |  Vlasy

Prohřešky proti krásným vlasům

Prohřešky proti krásným vlasům II.Závidíte jiným ženám jejich nádherné kadeře? Ptáte se, jak to dělají, že mají vlasy lesklé a netřepí se jim? Je to jednoduché - umí se o ně starat. A kde tedy chybujete vy?

Trvalá a vaše vlasy

Trvalá ondulace vždy mění chemickou strukturu vlasu. Její častá aplikace vám může dost poničit vlasy. Hlavně myslete na to, že není dobré nikdy spolu s trvalou vlasy odbarvovat. I když je to možné, nepokoušejte se o ondulaci doma a přenechejte ji odborníkům. Podobně jako u trvalé buďte opatrná s dnes módním narovnáváním vlasů žehličkou.

Horký vzduch vysušuje

Ani za pravidelné fénování vám vaše vlasy nepoděkují. Horký vzduch vlasy nadměrně vysušuje. Vysoušíte-li si takto vlasy několikrát týdně, nemůžete se pak divit, že máte vlasy jako bez života. Jsou pak křehké, lámavé a snadno se poškodí. Pokud je to alespoň trochu možné, vysoušení fénem se vyhněte, anebo sušte vlasy proudem studeného vzduchu.
Vlasy nemají rády ani kulmu tvarující vlasy horkem. Nepoužívejte ji proto na vlhké či mokré vlasy. Vlhkost uvnitř vlasu se při kontaktu s horkou kulmou změní ve vodní páru, která je tlakem schopna vlas doslova roztrhat.

Výživa je základ

I vlasy stejně jako nehty a vaše pokožka potřebují dostatek minerálů a vitamínů jako jsou A, B, C, D, E a H, zinku, selenu, železa nebo některých aminokyselin. Na trhu je celá řada vhodných nutričních doplňků pro výživu vlasů.

Slunce a UV záření

Sluníčko a jeho škodlivé účinky nejen na pokožku, ale i vlasy, je pak zcela samostatnou kapitolou. Ultrafialové záření vysušuje, poškozuje a také mění odstín vlasů. Účinnou ochranou proti UV záření jsou pečující přípravky na vlasy s UV filtrem. Nezapomeňte je vždy znovu aplikovat po namočení vlasů ve vodě.
//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama