Prodloužené vlasy!Jak o ně pečovat?Víme jak!

8. března 2008 v 10:56 |  Vlasy
Prodloužené vlasy – jak o ně pečovat?
Dlouhá hříva už nemusí zůstat nesplněným snem ani pro ty, kterým příroda nadělila jemné a nekvalitní vlasy. Umělé prodlužování je v kurzu a dnes už ani nepoznáte, že vlasy té či oné modelky nejsou vůbec pravé.

Pokud nezvolíte trapný styl »půl dlouhé, půl krátké«, jak se to svého času povedlo Ivetě Bartošové. Jenže za to, že vám vlásky vyrostou během pár hodin, se platí daň nejen v podobě nemalé prvotní investice. O prodloužené háro je potřeba se patřičně starat. Víte jak?
Jednou návštěvou to nekončí! Všechno, co potřebujete o údržbě vědět, by vám samozřejmě měli detailně popsat v salónu, kde si necháváte novou hřívu dělat (a to už před samotnou procedurou - podle toho ostatně poznáte kvalitní služby). Základní věci je ovšem dobré vědět už tehdy, když teprve o prodloužení uvažujete. Na nové vlasy úpěnlivě šetříte a se složením posledního halíře, za který vám vysněnou délku vyrobí, si řeknete "No konečně!" Pozor, ještě se neradujte - jestli chcete, aby vám prodloužení vydrželo, budete se muset do salónu vracet minimálně každé 3 měsíce, obvykle ale ještě častěji (záleží na prodlužovací metodě, kterou jste zvolila). Nejlépe samozřejmě tam, kde vám prodloužení dělali - snažit se ušetřit a na údržbu chodit do nejbližšího kadeřnictví by se vám mohlo vymstít. V domovském salónu si také bez obav můžete s prodlouženou hřívou hrát - nechat si ji barvit, melírovat, natáčet… Nevhodné je jen hodně kontrastní barvení na úplně jiný odstín, než jste původně měla. Spoje u vlasů jsou totiž barvě přizpůsobené, a tak by mohly začít být nápadné.
Jak se starat doma? Při každodenní péči prodloužené vlasy nevyžadují zase tolik pozornosti. Opatrná buďte s horkým vzduchem - ten by mohl spoje poškodit. Nechte raději hřívu volně schnout nebo se fénujte vzduchem vlažným. Romantické vlny vytvářejte raději jen natáčkami. Kulmovat můžete, ale nezacházejte až ke kořínkům, kde jsou spoje. Nutností je ovšem speciální hřeben, běžným totiž vlasy pořádně neučešete. S napletenými vlasy zacházejte jemně - netřete je třeba agresivně ručníkem, jen z nich lehce odsajte vodu. Vlasovou kosmetiku můžete bez obav používat úplně stejnou, jako jste byla zvyklá.
Přemýšlíte o prodloužených vlasech, nebo jste s nimi spokojená tak, jak vám narostly? //
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama