Permanentní styling se postará o vaše vlasy až na tři měsíce

13. března 2008 v 18:24 |  Vlasy

Permanentní styling se postará o vaše vlasy až na tři měsíce

Permanentní styling je metoda, která vašim vlasům dodá styl. Co to vlastně je, a jak proces permanentního stylingu probíhá, se dočtete v následujícím článku.

Máte jemné a rovné vlasy, které vám plihnou? Nebo se vám nelíbí vaše zvlněné vlasy? Permanentní styling je úprava přijatelná pro všechny typy rovných i zvlněných vlasů, neboť je šetří a dodává jim přirozený efekt. Jedná se o metodu, jíž se dají vlasy na dva až tři měsíce vytvarovat, aniž by se jakkoli narušily nebo zatížily. Pomáhá i vlasům, které jsou příliš tvrdé nebo se mastí. Vlasy se zvláční a jemně nadzvednou od hlavy.

Jestli máte vlasy vhodné pro takový styling a jestli toužíte po změně a stylovosti, je pro vás permanentní styling to pravé. Takovýto styling však těžko vyrobíte sama, proto zajděte do kadeřnického salonu, kde permanentní styling zahrnují do poskytovaných služeb. Nejčastěji se v kadeřnictvích používá permanentní styling řady Wellastrate. Tato řada zahrnuje variantu Mild (jemná) a Intense(intenzivní).

Jako první krok celé procedury kadeřník použije krémové předošetření, tzv. Prep Cream, jež ochraňuje vlasy a následné nanášení zarovnávacího krému je díky jeho konzistenci přesnější, neoplachuje se. Hned po aplikaci Prep Creamu se nanáší buďto narovnávací krém pro barvené, zesvětlené a namáhané vlasy - varianta Mild nebo krém pro normální až těžce narovnatelné vlasy - varianta Intense. Doba působení je 5-25 minut, závisí na kvalitě a struktuře vlasů. Po opláchnutí zarovnávacího krému z vlasů je na vlasy nanesen ochranný sprej a vlasy jsou vysušeny fénem. Poté se suché vlasy žehlí pramen po prameni. Pak se do vlasů nanáší emulze, jež zajišťuje, že vlasy zůstanou v narovnaném stavu. Nechá se 10 minut působit,vlasy se pročešou do rovna a emulze se opláchne šamponem.

Wellastrate umožňuje provést tónování vlasů semi-permanentní barvou přímo během procesu narovnávání: do aplikátoru se přimíchá emulze a barva "Colour Touch" v poměru 2:1 a aplikujeme pramen po prameni. Nakonec se použije krémové prošetření , které neutralizuje zbytky peroxidů a prodlužuje trvanlivost narovnání. Nanáší se na vlasy umyté šamponem a nechá se tři minuty působit. Poté se důkladně opláchne. Účes se samozřejmě opět vyfouká a nabude konečného tvaru. A pak stačí jen vyjít do ulic a užívat si šik účesu, který vám bez nějakých úprav nějaký ten měsíc vydrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama