Oživte svou barvu vlasů!

1. března 2008 v 22:53

Oživte svou barvu vlasů!

Oživte svou barvu vlasů!
Cítíte se s čerstvě obarvenou hlavou jako znovuzrozená? Proč ale pohazovat šik výraznou hřívou jen pár dnů a pak několik dalších týdnů hudrovat, že už zase budete muset ke kadeřníkovi? Oživte mdlé či sluníčkem vyšisované vlasy sama v pohodlí domova a s minimem úsilí!

Skvělá volba na léto! Na trhu už existuje celá řada přípravků, které vaší skomírající barvu díky pigmentům krásně zvýrazní, ale přitom nenaruší jejich strukturu, takže zůstanou krásně lesklé. Když si zvyknete je čas od času používat, ušetříte si nejen peníze za kadeřníka, ale i spoustu utrápených hodin před zrcadlem, kdy ať s vlasy zkoušíte kouzlit jakkoli, pořád to není ono. Každá barva totiž po několika týdnech vyčpí a rozdíl mezi čerstvým a měsíc starým odstínem je bohužel patrný i vašemu okolí. Povzbuzovač barvy vám ale pomůže s dokonalou kamufláží. Navíc jsou ideální volbou právě v období, kdy je vaše hříva narušená vytrvalým slunečním zářením - barevné pigmenty na ní totiž budou chytat mnohem snadněji a barva nejen že by byla nešetrná, ale ještě by vám na hlavě mohla udělat pěknou paseku.
Jak na to? Takzvaných »color-enhancers« se nabízí hned několik podob. Sáhnout můžete po šamponu, balzámu nebo přípravku, který se nanáší do vlhkých vlasů a neoplachuje. Každá z alternativ má svá pro a proti - balzám vlasy zároveň vyživuje, bezoplachová péče je výraznější, ale je třeba dávat si pozor na obarvení ručníku či oblečení… Efekt je ale vesměs stejný a závisí především na kvalitě přípravku, který si vyberete, a správné aplikaci. Držte se přitom následujících tipů:
  • Vybírejte jen z takové škály, která vaší stávající barvu podpoří, ne změní! Každou změnu o víc než dva odstíny přenechejte profesionálům - pokus vlasy pomocí šamponu zesvětlit by zřejmě nedopadl vůbec nijak, snaha je naopak ztmavit, by pak mohla skončit katastrofálně.
  • Volte přípravky na přírodní bázi (třeba hennu). Ty, které obsahují amoniak, peroxid či alkohol, vlasy naruší podobně jako barva - s neodpovídajícím výsledkem.
  • Oživovače nepoužívejte na překrytí šedin, neporadí si s nimi a výsledný kontrast může být ještě větší, než původní.
  • Přípravek aplikujte každé 4.-5. mytí, mezitím používejte hydratační a vyživující balzámy či masky. Ideální je, když si na léto pořídíte vlasovou kosmetiku (od šamponu po stylingové gely či lak) s UV filtrem.
Snažíte se barvu udržovat domácí péčí, nebo se raději svěříte kadeřníkovi
//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama