Načasujte s krásu

10. března 2008 v 19:36 |  Moda a vše kolem ní
Po sprše jako rybička!
Po sprše jako rybička!
Úterý 19.2. 2008, 18:00
Aby vaše zkrášlování mělo efekt, musíte jej provádět ve správný čas...

Reklama:

Sprchování: Po probuzení

Večerním sprchováním si možná ušetříte cenné ranní minuty, ale zároveň se připravíte o vydatný zdroj energie. Proud vody totiž báječně masíruje tělo a stimuluje nervová zakončení, takže hbitě ožijete. Proto ranní sprchu rozhodně nevynechávejte! Povzbudivé účinky může­te ještě zvýšit použi­tím masážního gelu­ s mikrogranulemi.

Mytí vlasů: Zásadně po probuzení

Na mytí vlasů se vyplatí si přivstat. Dáte-li účesu nadýchaný vzhled hned po ránu, budete se cítit celý den dobře. Jestli­že totéž podniknete večer, během noci­ kadeře nevyhnutelně zválíte a ráno si můžete celou frizuru dělat nanovo… A to není jediný důvod k zamyšlení. Lehnete-li si s čerstvě umytými vlasy na polštář, zvýší se produktivita mazových žlázek. Tím pádem se vám vlasy rychleji zamastí.

Péče o pleť: Po sprchování

Neexistuje vhodnější chvíle, kdy na pokož­ku těla 'zaútočit' pleťovým krémem­ či mlékem. Právě po koupeli je totiž dobře­ prokrvená, a tedy ideálně připravená, aby se přípravek maxi­málně vstřebal. A nezapomeňte na obličej. Jelikož pára otevírá­ póry, účinné látky se snadněji propracují do hloubky.

Ranní líčení: Po malé pauze

Všichni dobře známe ranní pohled do zrcadla. Opuchlé oči, otlačené tváře… Tohle ani šminky nezachrání. Zatímco spíte, pod víčky se hromadí voda a trvá nejméně hodinu, než se zase rozptýlí.
Abyste nemusela jít do práce s 'pytli' pod očima, ještě před líčením si položte na víčka navlhčené sáčky s heřmán­kovým čajem, ty pomohou do deseti minut. Teprve potom začněte s make-upem. Mezi tím se totiž 'vzpamatoval' přirozený tuk v pleti a začal znovu vytvářet jemný film, který ji krásně vyhladí.

Parfém: Před oblékáním

Netušili byste, jaká věda je správné nanesení parfému. Aby vůně měla požadovanou intenzitu, potřebuje přímý kontakt s pokožkou. Teprve teplotou těla se vůně uvolní a začne se příjemně rozptylovat. Pokud není vůně příliš těžká a kořeněná, můžete ji kdykoli během dne použít znovu. Jinak platí - všeho s mírou.

Lakování nehtů: Hodinu před spaním

Lakování nehtů si klidně můžete nechat na večer. Tělo je klidnější než před odchodem na pracovní schůzku či jiné akce a váš tah bude mnohem jistější. Jestli ale nechcete riskovat barevný otisk na povlečení, nezačínejte s lakováním později než hodinku před zalehnutím do postele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se máte?

Skvěle 33% (73)
Dobře 17.2% (38)
Ujde 19.5% (43)
Blbě 14% (31)
Katastrofa 16.3% (36)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama