Mýty a pravdy

1. března 2008 v 22:43 | m

Mýty a pravdy v péči o vlasy

Mýty a pravdy v péči o vlasy 17.10.2006 | Tvář a vlasy | diskuse (1)
Rad, jak pečovat o vlasy, už bylo sepsáno požehnaně. Jedna říká tohle, druhá zase něco jiného. Jak se v tom má člověk vyznat. Co všechno se o vlasech povídá a není to pravda? Tady jsou všechny staré vlasové pověsti české…

Mýtus první: Často zastřihávané vlasy rostou rychleji a jsou silnější Růst a kvalita vlasů je dána geneticky. Průměrně vyrostou o 13 mm za měsíc bez ohledu na to, jestli je stříháte nebo ne. Pokud je pravidelně zkracujete a pak necháte nějakou dobu být, může vám připadat, že rostou rychleji. Je to prý ale optický klam. Častým zastřiháváním udržujete vlasy v kondici.
Mýtus druhý: Roztřepené konečky lze zacelit Jednou jsou roztřepené a nic na tom nezměníte, zbavit se jich můžete jedině ostříháním. Některé přípravky sice můžou vlasy »slepit«, ale jde jen o dočasný efekt. Aby se vlasy ještě víc netřepily a neničily, je rozhodně lepší se roztřepených konečků zbavit. Pokud chcete, aby se vám vlasy netřepily, nedovolte kadeřnici, aby vám vlasy sestřihávala seřezávačem. Vlasy se tím vcelku dost ničí.
Mýtus třetí: Oplachování studenou vodou dodává vlasům lesk Taková studená sprcha vás zaručeně postaví na nohy, dobře prokrví pokožku hlavy a stáhne póry, ale lesk vlasům rozhodně nedodá. Pokud se vám vlasy hodně mastí a jsou jemné, myjte si vlasy teplou vodou, ne horkou. Jinak se vlasy rychle zmastí.
Mýtus čtvrtý: Každodenní mytí vlasům škodí Záleží na tom, jak si vlasy myjete. Nevhodné vlasové přípravky v kombinaci s horkou vodou, agresivní masáží a příliš horkým vzduchem při fénování skutečně můžou namáhat jak vlasy, tak i pokožku hlavy a mazové žlázy. Vlasy se pak můžou nadměrně vysušovat nebo naopak mastit. Pokud ale používáte přípravky pro každodenní mytí a pro váš typ vlasů, nijak vám to neuškodí.
Mýtus pátý: Pokud vám vypadne sto vlasů za den, máte problém Omyl! Denně vám vypadne 50 - 100 vlasů, po umytí až třikrát víc. Zvlášť na jaře a na podzim vám může dokonce vypadnout víc vlasů než po zbytek roku.
Mýtus šestý: Barvení vlasů není zdravé Barvy na vlasy jsou v dnešní době natolik kvalitní, že poškození vlasů je zanedbatelné. Jediné, co může na vašich vlasech napáchat škody, je nesprávný postup barvení a nedodržení doby působení. //<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den??

Pondělí 28.8% (107)
Úterý 11.9% (44)
Středa 11.9% (44)
Čvrtek 11.3% (42)
Pátek 12.1% (45)
Sobota 12.4% (46)
Neděle 11.6% (43)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama