Kondicioner,vlasový pomocník!To je kondicioner:)

8. března 2008 v 11:01 |  Vlasy

Kondicioner,vlasový pomocník

Kondicionér – vlasový pomocník
Vlasy si musí mýt každý a podle jejich typu vybírá i vhodný šampon. Používat však také kondicionér - to není ještě vždy tak běžnou záležitostí.

Čísla hovoří jasně - kondicionér pravidelně užívá jen asi 20 % žen. Proč bychom jej tedy měly zařadit do naší kosmetiky a neměl chybět v naší koupelně?
K čemu slouží?
K čemu tedy vlastně ten kondicionér slouží? Některé ženy si myslí, že má jen napomáhat snadnějšímu rozčesávání vlasů. Ale to není tak úplně pravda. Opravdu jdou po jeho použití vlasy snadněji rozčesat. Ale tím to nekončí! Každý vlas má svůj přirozený ochranný film. Ten mytím ztrácí, vlasy se vysouší (ten, kdo má mastné vlasy, ví své - musí si je mýt často, aby nebyly mastné) a ztrácí lesk.
Když si je po umytí snažíte učesat, míváte často problémy (zvláště u jemných vlasů) - poletují díky statické elektřině a mnohdy nechtějí pořádně držet tvar. Kondicionér však vlas obalí a uhladí, sníží jeho negativní náboj, vlasy jsou s jeho použitím lesklejší a účes plnější. Chrání také lépe vaše vlasy před negativními vnějšími vlivy.
Různé druhy
Asi nejběžněji užívané kondicionéry se jednoduše nanášejí na mokré vlasy, nechají se chvíli působit (doba záleží na typu a doporučení výrobce) a vodou se pak jednoduše spláchnou. Pěnové kondicionéry pak navíc dokáží účes také natužit a zvednout. Vybrat si můžete i přípravek ve spreji. Velice vhodný je pro lidi s mastnými vlasy. Máte-li hodně poškozenou hřívu, nabízí se vám použití celé řady dalších přípravků - např. vlasové masky, teplé oleje na vlasy nebo třeba speciální kondicionéry na roztřepené konečky.
Vybírejte podle typu vlasů
Vybrat si tedy můžete na trhu z pestré škály nejrůznějších kondicionérů. Nechcete-li zabírat místo v koupelně dvěma přípravky či při cestování s sebou vozit jednu lahvičku navíc, můžete si zakoupit šampon s kondicionérem (tzv. dva v jenom). Ale i takový přípravek musíte pečlivě vybrat, protože mnohým ženám kombinace šamponu a kondicionéru nevyhovuje.
Výběr kondicionéru by se však měl, stejně jako u šamponu, řídit typem vašich vlasů (normální, suché, mastné, barvené, poškozené, jemné a citlivé atd.). Jinak vám může (při špatné volbě) hrozit zplihnutí vlasů, jejich nadměrné maštění, svědění pokožky či větší výskyt lupů.
Používáte i vy pravidelně kondicionér? Jaký jste si oblíbila?
//<![CDATA[ //]]>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama