Kde se kupuje šmrnc?

9. března 2008 v 15:41 |  Moda a vše kolem ní

Kde se kupuje šmrnc?

Kde se kupuje šmrnc?

Hadříky jako smysl života

Některé ženy povýšily nakupování z nutnosti na koníčka. Jiné šly ještě dále - z hobby se jim stal smysl života. Stále nové a nové módní výstřelky, stále neidentifikovatelný pocit, že až s tímto skvělým kouskem budete opravdu šik… Ale pozor, milé dámy - značkové oblečení, ať již v řádech tisíců nebo desetitisíců, je možná trendy, ale určitě není zárukou, že budete působit jako skutečná femme fatale. Elegance a šmrnc se pořizuje jinak…

Luxusní ještě nic neznamená

Iveta našla zálibu v luxusním oblečení, vlastní několik kabelek od Vuittona, často si zajede do Paříže nebo New Yorku, aby doplnila svůj šatník. Umíte si představit, že částky, které utratí za kousky od světově proslulých návrhářů, jsou astronomické. Přesto o ní její kamarádka Jana říká: "Kdykoliv se s ní vidím, mám dojem, že se neumí pořádně obléci. Drahé věci tak nemožně zkombinuje, že bych v životě neřekla, že to tričko stálo několik tisíc." To, kolik peněz za oblečení utratíme, že naše skříň přetéká luxusními hadříky, ještě nic nevypovídá o tom, jak dobře se oblékáme.

Hvězda, nebo strašák do zelí?

Obětí módy se ovšem žena může stát velmi snadno - a to ani nemusí utrácet desetitisíce. Zkombinujeme-li nezkombinovatelné, může z toho být originální vtipný koktejl, nebo taky můžeme vypadat jako strašák do zelí. Na čem to závisí? Volit vhodné oblečení musíme nejen podle svých finančních možností a příležitosti, ale také je dobré ctít styl. Vždy se oblékáme v rámci jednoho stylu, který zpestříme jedním či dvěma zajímavými detaily nebo živou barvičkou. No dobře, takže zdárně zvolíte lichotivou kombinaci, ale stále se necítíte jako dáma?

Umět se nosit

Mít na sobě oblečení a umět je nosit - jsou totiž dvě různé věci. Žena, která má šmrnc nepřistupuje k oblékání, jako by byla věšák na šaty a oblečení nosilo ji. Naopak, ona se v něm umí nosit. Jen si vzpomeňte, kdy naposledy jste podobnou ženu viděla. Určitě se za ní ohlédla polovina žen i mužů, přestože na sobě vlastně neměla nic extra. Být šik je totiž vzácné umění, které vychází zevnitř. Zdravé sebevědomí, vědět, co vám sluší a umět v tom chodit - to je základ.
Umíte se oblékat? Víte, co vám sluší?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den??

Pondělí 28.8% (107)
Úterý 11.9% (44)
Středa 11.9% (44)
Čvrtek 11.3% (42)
Pátek 12.1% (45)
Sobota 12.4% (46)
Neděle 11.6% (43)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama