Jak »vychytat« ten správný make-up?

9. března 2008 v 15:50 |  Moda a vše kolem ní

Jak »vychytat« ten správný make-up?

Jak »vychytat« ten správný make-up?
Povrch pleti je…
Nejprve si musíte rozhodnout, jaký typ make-upu je pro vás ten pravý. Máte suchou, mastnou nebo zralou pleť? Na každý typ pleti platí jiná textura. Pro suchou pleť jsou naprosto nevhodné tuhé a pěnové podkladové báze, které vytváří na pokožce nepřirozenou vrstvu a dotváří tak dojem masky. Na extrémně suché pleti pak může i vytvářet šupinky, což nevypadá zrovna zdravě a vábně. Nejvhodnější je tudíž tekutý make-up, pod který si samozřejmě musíte nanést hydratační krém.
Pro mastnou pleť je zase nejlépe hodí pěnové a tužší textury, které lépe zakryjí pupínky a akné a pomáhají matovat lesknoucí se pokožku. I přesto byste ale pod make-up měla nanést alespoň gelový podkladový krém, který pomůže make-up i lépe držet.
Pokud je vaším cílem zakrýt vrásky, rozhodně nevolte tuhé make-upy (ty vrásky ještě zvýrazní) nebo jakékoli jiné klasické make-upy pro mladou pleť. Na trhu je nepřeberné množství podkladových bází pro zralou pokožku, které dokáží vrásky mistrně skrýt a přitom nevytvářet dojem masky a nechat pokožku dýchat. Seženete je ve značkových drogeriích a jako všechny prostředky pro zralou pokožky nepatří mezi levnou záležitost.
Jaký odstín?
Barvu make-upu byste si měla vybírat na denním světle. Pokud má tedy vaše oblíbená parfumerie jenom umělé osvětlení, vydejte se raději někam, kde mají obrovská okna. Při umělém osvětlení se totiž do té správné barvy těžko strefíte, i když vám budou prodavačky tvrdit něco jiného. Zkuste si také požádat o vzorek a pak si daný make-up můžete doma rovnou zkusit nanést přímo na pleť a vyzkoušet si jej se vším všudy.
Pokud zkoušíte barvu přímo v obchodě, řiďte se dle svého zápěstí. Tam máte totiž vždy barvu pleti skoro stejnou jako na obličeji (obličej bývá vždy světlejší než třeba předloktí). Barva by měla být o něco tmavší, než je barva vaší pokožky. Pokud máte spíše narůžovělou pleť, volte broskvové podtóny, pokud je vaše pleť spíše olivová, pak jsou vhodnější žluté podtóny.
Máte problémy s výběrem toho pravého make-upu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama