Dlouhé vlasy, krátký rozum a spousta starostí?

13. března 2008 v 18:33 |  Vlasy

Dlouhé vlasy, krátký rozum a spousta starostí?

Dlouhé vlasy měla většina z nás v době svých školních let. Ty, které je neměly, po nich toužily a slíbily si, že až budou velké, pořídí si je. I když už jsme dospělé, rády se dlouhými vlasy pyšníme, protože působí romanticky, smyslně a sexy. Velmi důležité je, aby kadeře byly zdravé a upravené. Teprve potom jsou korunou naší krásy.

Hodně lidí si myslí, že s dlouhými vlasy jsou jen starosti. Věří, že je nutné vlasy pořád česat a používat spousty drahých přípravků. Je pravda, že každý vlas, ať dlouhý či krátký, potřebuje výživu a tedy správný šampon. Dlouhé vlasy se rády cuchají a někdy bývá problém je rozčesat. Tyto nesnáze odstraní používání kondicionéru a následné důkladné vypláchnutí. Protože dlouhé vlasy jsou samy o sobě těžké, nenanášejte kondicionér až ke kořínkům, ale minimálně 5 cm od hlavy. Pokud byste si ho nanášela i na kořínky, vlasy by byly zplihlé. Krásný je přeci přirozený vzhled a ne styl zmoklé slepice. Abychom si usnadnily následné upravení do požadovaného tvaru, tak po lehkém vysušení umytých vlasů v ručníku, překloňte hlavu a naneste tužidlo. Momentálně jsou velmi módní rovné vlasy, a proto můžete své kadeře vyfoukat přes plochý kartáč. Aby jste docílila "napramínkování", naneste na posledních několik centimetrů trochu vosku nebo gelu a prsty pročešte.
Vlasy můžete též podtočit směrem dovnitř k obličeji nebo vytočit ven. Jestli vám rozpuštěné vlasy překáží, velmi efektní a jednoduchý je culík vyčesaný vysoko, jehož pěšinka není uprostřed hlavy ale o pár centimetrů vlevo či vpravo. Ohon dejte do gumičky a vezměte slabší pramen vlasů, který kolem gumičky omotejte a připevněte perkem. Můžete zkusit i provlečení culíku dírou, kterou vytvoříte ve vlasech mezi hlavou a gumičkou.
Dalším tipem, který by se dal zařadit mezi slavnostnější účesy může být vytvoření jednoduchého drdolu, chcete-li uzlu. Potřebovat budete jednu gumičku nebo dvě pérka. Vlasy sčešeme dozadu, jako když chceme udělat culík. Když oběma rukama držíme všechny vlasy vzadu u týlu, začneme kroutit culík na jednu stranu (pravačky nejspíše doleva). Jak se vlasy kroutí, samy se nám začnou omotávat a tvořit drdol, který upevníme zmiňovanou gumičkou nebo perky. Šikovnějším z vás se může povést zastrčit konec vlasů tak, že gumičku ani perka nebudete potřebovat. Jestli si potřebujete během 10 minut vytvořit efektní účes třeba na ples nebo slavnostní večeři, mám pro vás nápad. Sčešte vlasy do vyššího culíku. Podle hustoty hřívy rozdělte pramen culíku na 4-8 stejných pramínků. Podle počtu pramínků budete potřebovat stejně pérek. Každý pramínek omotejte okolo tří prstů a upevněte u hlavy. Všechny takto smotané pramínky vytvoří zajímavá kolečka a oválky, která se budou překrývat. Účes tak může připomínka květinu.
Každý účes určitě přestříkejte lehce lakem, který zajistí, že vám vlasy budou lépe držet tvar. Dlouhé vlasy neznamenají spoustu starostí a práce a ani nedejte na rčení: "dlouhé vlasy, krátký rozum." Vždyť každá jsme chtěla být princeznou a dlouhé vlasy k ní patří.
FOTOGALERIE
hairstyle.com2hairstyle.com3hairstyle.com4hairstyle.com5
Pravidelné e-maily s informacemi o slevách,
o soutěžích, módních trendech a akcích.
Vlož svůj e-mail a získej řadu výhod!
Souhlasím s pravidlyOdeslat >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama