Dejte vlasům objem – je to hračka!

9. března 2008 v 15:51 |  Vlasy

Dejte vlasům objem - je to hračka!

Dejte vlasům objem – je to hračka! .

Rada č. 1: Dobře vysušit

Stylingové přípravky nikdy nedávejte na vlasy, ze kterých ještě kape voda. Nejdřív je trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než chcete.

Rada č. 2: Kondicionérem šetřete

Kondicionér nebo balzám vlasům prospívá, ale jestli chcete nadýchaný účes, naneste ho jen na délky vlasů. Tento trik vám zaručí, že vlasy nebudou od kořínků zplihlé.

Rada č. 3: Lak ke kořínkům

Je to báječný způsob, jak zvednout vlasy přesně tam, kde je to zapotřebí. Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu nastříkejte zlehka lakem. Nebo použijte speciální přípravek na objem od kořínků, který naneste přímo ke kořínkům pramenů, které nesmějí zplihnout.

Rada č. 4: Lehký styling

Dávejte pozor, abyste jemné vlasy nepřetížila spoustou stylingu - pěny, gelu, lesku a laku. Používejte jen zásadně přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze malé množství, jinak hrozí, že vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu. Raději se vyhněte voskům a vlasovým krémům, ty se obecně pro jemné vlasy příliš nedoporučují.

Rada č. 5: Obří natáčky

Zaručený způsob, jak dodat jemným vlasům fantastický objem a trvanlivost, jsou velké natáčky. Použijete-li hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte se bát, že budete mít vlasy vlnité. Vlasy natužte, rozdělte do pramenů, natočte a vyfénujte. Nakonec můžete vlasy ještě přefoukat přes velký kulatý kartáč.

Rada č. 6: Střídejte pěšinku

Jestli si češete pěšinku stále na stejném místě, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky jsou brzy zplihlé. Když si ji ale učešete vlevo a podruhé vpravo, vlasy kolem ní budou pěkně zvednuté.

Rada č. 7: Zesvětlené pramínky

Světlé pramínky rozzáří každý účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Také se zvětší i objem účesu. Každé odbarvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Musíte ale myslet na to, aby vlasy vypadaly zdravě, neztrácely lesk a pružnost. To vše jim zajistí lehké vlasové kúry pro jemné vlasy.
Jaké používáte fígle na jemné vlasy bez objemu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

ANO 47% (167)
JO 18.9% (67)
ANO 16.6% (59)
JO 17.5% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama