Vlasům nejlépe pomáhají bylinky

3. února 2008 v 12:49 | marky

Existuje mnoho příčin chudnutí či vypadávání vlasů u žen, mužů, ale i u dětí. Ke zlepšení kondice vašich vlasů je v zásadě nejdůležitější zásobit pokožku hlavy i vlasy správnými živinami.

Krásné, silné a zdravě vypadající vlasy byly vždy indikátorem dobrého zdravotního stavu. V posledních letech i studie dokázaly, že skutečně existuje velmi blízká spojitost mezi zdravotním stavem a vlasy.

Tedy, pokud se chcete věnovat svému zdraví, nesmíte zapomínat také na péči o své vlasy.
Příčiny, které mohou za řídnutí či vypadávání vlasů, se obecně dělí do dvou skupin, na "interní faktory" a "externí vlivy".

Interní, jako například nedostatečná výživa (dieta), stres, hormonální nerovnováha, nemoc, probíhající dlouhodobá léčba medikamenty či rekonvalescence po operaci, genetické předpoklady či stárnutí a externí, mezi které počítáme poničení vlasů špatnou péčí, chemické příměsi v produktech vlasové kůry, špatná hygiena či pobývání v oblastech se silně znečištěným vzduchem.
Některé problémy, které naše vlasy trápí či poškozují, bývají pouze dočasné a jejich léčba není moc náročná, jiných je však velmi náročné se zbavit. Jako základ k odstranění jakýchkoli problémů s vlasy je důležité vlasy i pokožku hlavy řádně vyživovat. Mnoho prostředků k péči o vlasy obsahuje škodlivé chemické ingredience, které vlasy mohou dokonce ničit.

Dávejte proto skutečně pozor na to, co kupujete a pokud si nejste jistí, pečlivě si prostudujte složení.
Po staletí se však lidé řídili pravidly přírody a věděli, že nejlepší péči o vlasy nám zajistí bylinky. Nejen šampóny a kondicionéry s příměsí bylin, ale nyní již existují téměř přírodní balzámy, které vlasy regenerují a dodávají jim ztracenou pevnost, hebkost krásu. Mezi nejvhodnější bylinky patří měsíček, puškvorec obecný, kopřiva dvoudomá, lopuch větší, přeslička rolní, chmel otáčivý či len setý.

V každé lékárně seženete mnoho bylinných přípravků, které vašim vlasům skutečně pomohou. Zkuste vsadit na kouzlo přírody a vyzkoušejte něco nového.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

ANO 47% (167)
JO 18.9% (67)
ANO 16.6% (59)
JO 17.5% (62)

Komentáře

1 Azzy Azzy | Web | 3. února 2008 v 12:57 | Reagovat

Jo, máš to tu pěkný. :o)

2 marky marky | Web | 3. února 2008 v 20:38 | Reagovat

Azzy:díííky:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama